فعالیت 50 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت/حضور پررنگ خیران در فعالیت های بهداشت و درمان

  • PDF

قائم مقام ريیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی مشهد در حوزه مشارکتهای اجتماعی گفت: عمده خدمات درمانی و بهداشتی در مشهد مبتنی بر وقف و فعالیتهای خیرین است.

به گزارش وب دا، دکتر غلامحسین خدایی یکشنبه شب در نشست هم اندیشی و اطلاع رسانی با موضوع وقف در حوزه بهداشت و درمان افزود: مشهد به برکت وجود حرم منور حضرت رضا(ع) بیشترین مراکز درمانی و خیریه سلامت را در کشور دارد و 33 درمانگاه و بیمارستان در این شهر از محل موقوفات و کمکهای خیرین اداره می شوند.

وی ادامه داد: همچنین در مشهد 50 سازمان مردم نهاد(سمن) غیردولتی، غیرانتفاعی و مردمی در زمینه های مختلف حوزه سلامت فعالیت دارند که خدمات گسترده ای ارائه می دهند. به عنوان مثال تنها یک سمن در زمینه بیماران سرطانی یک هزار و 200 کودک مبتلا به سرطان را زیر پوشش قرار داده و از محل جمع آوری کمکهای خیرین سالانه 20 میلیارد ریال برای درمان این بیماران هزینه می کند.

قائم مقام ريیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکتهای اجتماعی گفت: در 9 بیمارستان مشهد شورای جذب مشارکتهای مردمی راه اندازی شده و خیرین با حضور در این شورا در زمینه آموزش، درمان بیماران، ساخت پروژه های عمرانی و خرید تجهیزات بیمارستانی یاری می دهند.

وی افزود: پارسال خیرین از طریق شورای مشارکتهای مردمی در بیمارستانهای مشهد 850 میلیارد ریال به بخشهای مختلف درمانی، عمرانی، تجهیزاتی کمک مالی کردند.

دکتر خدایی ادامه داد: در حال حاضر، بزرگترین بیمارستان سرطان خاورمیانه در منطقه قاسم آباد مشهد با اعتبار هزار و 100 میلیارد ریال از سوی خیرین در حال ساخت است که در آینده نزدیک این مرکز به ماندگارترین خدمت خیرین مشهد در حوزه سلامت تبدیل می شود.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار