لزوم تقویت تشکل های مردمی برای ارتقاء سلامت جامعه

  • PDF

مدیر کل دفتر خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: باید سمن ها و NGU ها در داخل کشور برای خود قوانینی داشته باشند تا از پراکنده کاری جلوگیری، کار تشکیلاتی خود را انسجام و توسعه کمی داده و در نهایت به صورت کیفی قوانین و ضرورت هایی برای سمن ها ایجاد کنیم.

به گزارش وب دا؛ دکتر محمد نصیری امروز در جمع خیرین سلامت در دومین نشست کارشناسان حوزه خیرین سلامت دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، گفت: قریب به چهار سال است؛ که وزارت بهداشت موضوع کار تشکیلاتی را در دست اقدام دارد و در تلاش است؛ تا در استان ها در ابتدا توسعه کمی تشکل ها را ایجاد و در ادامه به صورت کیفی در حوزه سمن ها کار شود.

 وی به قانونی کردن فعالیت سمن ها در کشور اشاره کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری اعتقاد دارند؛ که باید کارها به کمک مردم حل شود. بر این اساس باید برای ارتقا سلامت جامعه از مردم کمک گرفت.

مدیر کل دفتر خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بیان داشت: زیباترین، موثرترین و کاراترین برنامه جهت پیش رفتن امور در هر حوزه ای مراجعه و کمک گرفتن از مردم و ایجاد تشکل های مردمی در حوزه های مختلف است که به هم افزایی و ایجاد جریان سازی لازم منتج می شود.

دکتر نصیری ابراز داشت: در حوزه های اجتماعی «سلامت و آسیب ها» نیازمند جریان سازی هستیم؛ تا با پیگیری های لازم در حلقه خیرین اقدام به ایجاد تشکیلات کرده و علاوه بر توان مالی و همراهی معنوی خیرین بتوانیم به وسیله سمن ها مطالبه گری های لازم را انجام داده و به صورت میدانی کار را دنبال کنیم.

وی فرهنگ حضور خیرین در مدرسه سازی را امری مثال زدنی دانست و افزود: در دهه 70 مدارس چهار شیفته در ایران وجود داشت و در همان زمان مقام معظم رهبری راه کارهای بسیاری را جهت رفع این مشکل ارائه و خواستند تا این مشکل به واسطه مردم حل شود که در نهایت امروز 30 درصد مدارس کشور به دست مردم ساخته و 27 درصد از مدارس تنها دو شیفته هستند.

مدیر کل دفتر خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: ما باید در میان مردم در سطوح مختلف به ایجاد تغییر رفتار دست بزنیم و این امر تنها با حضور و مدیریت مردمی امکان پذیر است.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار