معاون اجتماعی وزارت بهداشت؛ باید مشارکت بین بخشی به یک باور تبدیل شود

  • PDF

کمک یک هزار و 500 میلیارد ریالی خیران به حوزه سلامت کشورمعاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: سلامت امری است که باید تمامی سازمان ها در ایجاد و رشد آن در جامعه همکاری داشته باشند و در این راستا میان معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و بسیاری از سازمان ها و نهادها تفاهم نامه هایی بسته شده است.

دکتر سید محمد ایازی در گفتگو با وب دا ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه با وزارت امور خارجه با 20 مسئولیت که وزارت بهداشت در حوزه سلامت با آن روبه رو است و اقدامات بسیار موثری که می توان با جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی و دیگر دستگاه ها داشت نشان می دهد سلامت امری مختص به یک نهاد و سازمان نیست و تمامی مردم و ارگان ها دراین راستا باید وارد عمل شوند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: این باور که 75 درصد تلاش ها در حوزه سلامت خارج از وزارت بهداشت و با همراهی مردم تامین می شود نشان می دهد باید مشارکت بین بخشی را باور و در دستور کار خود قرار دهیم.

 دکتر ایازی به فرهنگ سازی و اهمیت آن در حوزه سلامت اشاره کرد و بیان داشت: در راستای فرهنگ سازی در سال گذشته جشنواره فیلم سلامت برگزار و 553 فیلم به دبیر خانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد 63 فیلم سینمایی و 95 برنامه تلویزیونی در حوزه سلامت به دست ما رسید.

وی خاطر نشان کرد: در جشنواره شعری که در تاریخ 26 شهریویر ماه جاری برگزار می شود بیش از هزار و 400 شعر در حوزه سلامت به دست ما رسیده است؛ که شاعران این اشعار پزشکان و فعالان عرصه سلامت در کشور هستند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: ما نیازمند  اتاق فکری هستیم که در آن صاحبان فکر و ایده اقدام به ایده پردازی و ما در اجرای این ایده ها موفق عمل کنیم.

دکتر ایازی ابراز داشت: دیجیتالی و اجتماعی کردن حوزه سلامت امور مهمی هستند که باید بر اساس تاکید وزیر بهداشت در میان فعالان حوزه خیریه نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی تعداد خیرین سلامت در کشور را 80 میلیون ایرانی دانست و ابراز داشت: مردم ما با فرهنگ خیر رشد کرده اند و تنها انتظار خیر بودن در پرداخت مالی نیست؛ بلکه به عقیده من 80 میلیون خیر در کشور وجود دارند که هر کدام به گونه ای در امر سلامت دخیل هستند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: فردی که مراقب سلامت خود است در حقیقت خیری است که بار درمان را به جامعه منتقل نمی کند و این خود امری خیرانه محسوب می شود.

دکتر ایازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را در امور خیر پیشگام دانست و گفت: در چهار سال دوم یکی از اولویت ها رویکرد سلامت؛ جامعه محور و اجتماعی کردن نظام سلامت است که اولین مسئله در این راستا مشارکت مردمی می باشد.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور دکتر مهرابی بهار و دکتر خدایی تجربه بسیار خوبی در حوزه خیرین داشته اند؛ که امیدواریم از این تجربیات دیگر دانشگاه ها استفاده کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار