با حمایت خیران،نخستین مرکز هاسپس در مشهد افتتاح شد

  • PDF

با حمایت خیران، نخستین مرکز هاسپس کشور در مشهد مقدس به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این مرکز با حضور دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد،جمعی از خیران و اعضای هیات علمی و مسئولان به منظور ارائه خدمات طب تسکینی، درمانی، روحی روانی و عقیدتی به بیماران صعب العلاج و خانواده های آنها با حمایت بنیاد خیریه پرفسور خطیب در زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع و زیر بنای 5 هزار متر مربع در چهار طبقه و در مدت سه سال ساخته شده است.

رییس بنیاد خیریه پرفسور خطیب در این مراسم اظهار داشت: در این مرکز شرایط به گونه ای فراهم شده است که علاوه بر بیماران، خانواده های آنان نیز زیر پوشش خدمات مشاوره ای قرار بگیرند.

پرفسور سید رضا خطیب خاطر نشان کرد: این مرکز با دارا بودن کادر مجرب علاوه بر ارائه خدمات در طول اقامت بیمار در مرکز ، در منزل وی نیز خدمات را پیگیری می کنند و در هر ساعت از شبانه روز در خدمت بیماران هستند.

وی تصریح کرد: مرکز هاسپس در بسیاری از کشورهای دنیا ایجاد شده و این مرکز نخستین مرکزی است که در ایران ساخته شده است.

رییس بنیاد خیریه پرفسور خطیب افزود: تلاش و هدف ما در راستای تقویت روحی، روانی و ایجاد امید به زندگی و خارج کردن بیماران صعب‌الاعلاج از انزوا و گوشه‌نشینی و از همه مهمتر تسکین درد آن‌هاست.

 مدیر گروه رادیوتراپی و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این مراسم ابراز داشت: این مرکز به عنوان مرکز جامع طب تسکینی در مشهد ساخته می شود و دانشگاه علوم پزشکی نقش نظارتی و آموزش و تربیت نیروهای این مرکز را بر عهده خواهد داشت.

دکتر کاظم انوری ، بیان داشت: طب تسکینی عموما مختص به بیماری سرطان نیست؛ اما حدود 70 درصد از خدمات خود  را در حوزه بیماری سرطان ارائه می دهد.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سوی وزارت بهداشت محوریت توسعه طب تسکینی در کشور را بر عهده دارد و در این راستا به ارائه خدمات مورد نیاز به بیماران می پردازد.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند. 

هاسپیس

هاسپیس

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار