اعلام حمایت بیش از پیش خانواده بزرگ دانشگاه از وزير بهداشت

  • PDF

در پي حماسه سیاسی 29 اردیبهشت توسط ملت شریف ایران و تکمیل این حماسه در 29 مرداد توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کسب رای اعتماد قاطع توسط جناب آقای دکتر حسن هاشمي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي، دانشگاه علوم پزشکي مشهد بيانيه اي صادر کرد .

به گزارش وب دا ، در اين بیانیه که به طور مشترک توسط خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکي مشهد اعم از هیات رییسه، اعضاء هيات علمي ، کارکنان و دانشجویان اين دانشگاه صادر شده است با قدرداني از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در راي اعتماد هوشمندانه و ارزشمند دوباره به دکتر حسن هاشمي ، ضمن اطاعت از منويات مقام معظم رهبري، حمايت همه جانبه خود را در اجراي برنامه هاي ايشان در ارائه و گسترش خدمات بهداشتي و درماني به مردم اعلام داشته اند.

در ادامه اين بيانيه ضمن آرزوي موفقيت روز افزون براي وزير بهداشت آمده است: روحیه جهادی و بی ادعا، به همراه ۳۳ ماه حضور در جبهه و حضور در تیم های مدیریت بحران و ستاد بازسازی، در کنار سوابق درخشان در فعاليتهاي علمي و پژوهشي، اجرای طرح تحول سلامت و کاهش هزینه های سلامت از جیب مردم، کاهش 400 میلیون دلاری واردات دارو، ایجاد 24 هزار تخت جدید بیمارستانی، راه اندازی 33 پایگاه اورژانس هوایی، ساخت 6 هزار مرکز بهداشتی و نوسازی، تجهیز و بازسازی 18هزار خانه بهداشت، نشان دهنده عزم راسخ ايشان در خدمت رساني به مردم است و به طور حتم با تدبير و گامهاي محکم و استوار در توسعه و پيشرفت برنامه هاي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي در دستیابی به اهداف برنامه ششم توسعه  و نیز سند چشم انداز موفق عمل خواهند کرد.

خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای حمایت از برنامه های آقای دکتر هاشمی اعلام داشتند که دانشگاه علوم پزشکی مشهد همدوش با سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور قاطعانه از برنامه های وزیر بهداشت در راستای رفع چالشهای نظام سلامت در تمامی حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری حمایت می کند قطعا رفع این مشکلات با تدبیر و مشارکت همه مدیران خدوم، اساتید فرهیخته، پرسنل فداکار و دانشجویان گرامی طی مفاد برنامه ارائه شده دور از دسترس نمی باشد.

 این دانشگاه برای تحقق حماسه اقتصادی که حدوث و بقاء آن بر محور و مدار ارتقاء سلامت جامعه است با تمامی پتانسیل علمی، پژوهشی و مدیريتی آماده همه نوع همکاری با شما وزیر جهادگر و رزمنده می باشد. و از بارگاه امام امید و رحمت حضرت علی ابن مو سی الرضا علیه السلام توفیقات روزافزون شما به نظام و انقلاب را مسئلت می نماید.

گفتنی است: دکتر سید حسن هاشمی با کسب 253 رأی از مجموع 288  رأی اخذ شده از نمایندگان حاضر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ، رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی را برای تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت دوازدهم کسب کرد.
دکتر هاشمی مهم ترین برنامه خود در دولت دوازدهم را استمرار و ارتقای طرح تحول سلامت در قالب برنامه ششم توسعه اعلام کرد و ماموریت اصلی وزارت بهداشت در دولت دوازدهم را توجه به " پیشگیری" از طریق استقرار نظام ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت عنوان کرده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار