پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز پزشک

  • PDF

پیام تبریک رییس دانشگاه به مناسبت روز خبرنگاررییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی با تبریک فرارسیدن اول شهریور،روز پزشک تاکید نموده است: تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین مملو از طبيبان فرهيخته اي است كه پرچمدار دانش و اخلاق در سايه سار ارزشهاي علمی و آموزه هاي دینی بوده اند و علم را در خدمت انسانيت و رشد فضليت هاي اخلاقي قرار دادند.بزرگ مردانی كه فروغ علم و انديشه شان در سپهر دانش بشري، راهگشا بوده و همگان را به تلمذ و همراهي فراخوانده است.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار در ادامه این پیام آورده است: در فرهنگ اسلامي، ارزش دانش گرانقدر پزشكي و فعاليت حرفه اي طبيب تا بدان اندازه والا و عظيم است كه طبيب مظهر اسم شريف محيي و احياء گري معرفي شده است. در پيشينه تاريخي و در فرهنگ عمومي و باور اجتماعي مردمان سرزمين كهن ايران اسلامي همواره طبابت و طبيب از قداست و جايگاه ويژه اي برخوردار بوده است تابدان اندازه كه بيماران و دردمندان نه فقط براي جستجوي تسكين و درمان دردهاي جسماني خويش، كه بلكه در مقام مشاوره در همه ابعاد زندگي فردي و اجتماعي خود به حكيم و طبيب متوسل مي گرديده اند و نماد برجسته و الگوي بارز چنين عالمان فرزانه ای، طبيب نامور و نابغه بزرگ ايراني، شيخ الرئيس ابوعلي سينا بود.

جامعه سربلند پزشكي كشور تا ديروز در زير بارش آتش و گلوله در سنگرهاي دفاع مقدس دوشادوش رزمندگان، رسالت خويش را در دفاع از خاك و ناموس اين مملكت بخوبي ايفاء نمود و امروز نيز همچنان استوار و قد كشيده در سنگرهاي حساس سلامت، دوشادوش هموطنان در راستاي حفظ و ارتقاء اين نعمت زرين، ايفاي نقش و وظيفه مي نمايد.

نامگذاري يك روز از تقويم همزمان با زادروز طبيب عالي مقام و حكيم متبحر ایرانی ابوعلي سينا، به نام روز پزشك، بهانه اي است تا به ياد بياوريم ارج و قرب انسان هايي كه تلاش كرده اند تا با بكارگيري دانش و آموزه هاي خويش، راه و رسم خدمت به همنوع خود در والاترين سطح ممكن را در پيش گيرند و درد را با تدبير خويش چنان دشمني نمايند كه اميد به زندگي را مداوم بسط دهند و آرامش را ارزاني دارند.

اینجانب با افتخار تمام به خدمت در این وادی و همراهی و همگامی با شما پزشکان و فرهیختگان حوزه های  بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش،خجسته سالروز میلاد حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک را به تمام پزشكان دلسوز، خدوم، پرتلاش و ايثارگر استان خراسان تبريك و تهنيت عرض مي نمايم و براي يكايك آنان از درگاه حضرت دوست در وهله نخست سلامتي و سپس توفيق روز افزون در تداوم خدمت در جبهه سلامت به ملت بزرگ ايران را مسئلت مي نمايم. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار