تاسیس گروه مردمی حمایت از بیماران نيازمند (یکتا)

  • PDF

گروه مردمی یکتا با هدف بیمار محوری و یاری رساندن به بیمارانی که توان تهیه بخشی از هزینه های درمانی را ندارند تاسیس می شود.

 

به گزارش وب دا، يكتا نام "گروه مردمي حمايت از بيماران نيازمند" است كه دراوايل شهريور ماه ١٣٩٤ در شهر مشهد راه اندازي شد تا با همدلي، ياري و مساعدت تعداد كثيري از همشهريان و هموطنان خود بتواند ياري رسان آن دسته از بيماران نيازمندي باشد كه خواهان كمك هاي مادي براي تامين بخشي از هزينه هاي درماني خود مي باشند.

حمید رضا صداقت موسس گروه يكتا در دومین همایش اعضای گروه گفت: یکتا يك فرايند ياري رساني جمعي و درمان محور با تكيه بر عقلانيت جمعي وتخصص گراست و سعي بر آن دارد تا فارغ از نگاه سلسله مراتبي مديريتي و اجرايي در مسير اهداف خوداستوار و سالم و به دور از هر حاشيه اي گام بردارد.

وی گفت : يكتا در طول اين روند با حركتي آهسته اما همواره پيوسته و منظم، جلسات ماهانه ي خود را براي جمع آوري كمك هاي نقدي اعضا با حضور مسئولین مددکاری و بيمارستان مربوطه  برگزار مي نمايد.

صداقت با اشاره به اینکه، تمام کمک های نقدی و غیر نقدی به واحدد مددکاری بیماستان امام رضا (ع) يا بيمارستان هاي دولتي ديگر به صورت ماهانه آنهم با نظر كامل اعضا اهدا خواهد شد، افزود:  مددکاری بیمارستان مربوطه موظف است نحوه كامل هزينه كرد كمك هاي اهدايي يكتا را با مدارك مستند در جلسه آتي يكتا به آگاهي اعضا برساند.

وی گفت: تمامي فرايند انتخاب بيمار نيازمند و صرف هزينه هاي درماني بر عهده ي واحد مدد كاري بيمارستان و كميسيون تخصصي پزشكي مي باشد.

گفتنی است : دومين گردهمايي يكتا در روز جمعه ٢٤ مهرماه ١٣٩٤ در سالن اجتماعات شهيد هاشمي نژاد بيمارستان امام رضا(ع) با حضور ریاست این بیمارستان و دکتر خدایی قائم مقام ریاست دانشگاه در امور خیرین و با حضور ٢٠٣ نفر از افراد نيكوكار مشهد  برگزار شد و  حدود سيصد و شصت میلیون ریال برای كمك به هزينه هاي درماني بيماران نيازمند جمع آوري شد.

و همچنین مقرر شد طي حداكثر دو هفته حسابي به نام چهار نفر از اعضا افتتاح شود تا تحت مديريت مستقيم و نظارت رياست بيمارستان امام رضا(ع) و واحد مدد كاري این بيمارستان هر هفته مبلغ معيني به صورت پيوسته و منظم به واحد مدد كاري بيمارستان امام رضا يا هر بيمارستان دولتي ديگر كه اعضا اتفاق نظر داشته باشند از  طرف گروه يكتا اهدا گردد.

يكتا متعلق به تمام اعضاي آن مي باشد.

 

 

آخرین اخبار