اجراي موفق بسته تحول و نوآوري در آموزش، همکاری و همدلی همه اعضا را مي طلبد

  • PDF

نخستين نشست هم اندیشی معاونین آموزشی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی منطقه 9(استان های خراسان رضوی،جنوبی وشمالی) آمایش آموزش عالی بخش سلامت کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا،  این نشست به همت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکي مشهد و به منظور بررسی و تبادل نظر پیرامون تفاهم منعقد شده در راستای اجرای اثر بخش بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در چارچوب ضوابط سند آمایش سرزمینی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین به جهت بهره مندی از ظرفیتهای موجود در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی قطب 9 کشور در سالن شورای این معاونت برگزار شد.

دکتر دارابی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این جلسه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ماموریتهای واسپاری شده از سوی معاونت آموزشی وزارت  در راستای طرح تحول سلامت گفت: در این تفاهم نامه منطقه 9 آمایش (استانهای خراسان رضوی، شمالی، جنوبی) بعد از تهران بیشترین دستور کار را دارند که لازمه اجرایی کردن ماموریتهای محوله همکاری، همدلی و همفکری اعضاء می باشد.

معاون آموزشی دانشگاه از طرح دو نیاز مهم قطب 9 از جمله ایجاد مرکز جامع آزمونها و بیمارستان جامع زنان در حضور دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت خبر داد و گفت : در صورت فراهم شدن شرایط و تامین اعتبارات لازم موارد مذکور پیگیری خواهد شد.

وی همچنین خطاب به مدیریت EDC و سایر اعضاء قطب گفت: با تشکیل و فعال کردن کمیته های کارشناسی متشکل از اعضاء هیات علمی و همچنین کمیته مشورتی متشکل از دانشجویان و برگزاری جلسات منظم، منسجم و با کار کارشناسی در راستای اجرایی کردن بسته های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی گام بردارند و موجبات ارتقاء نظام آموزش سلامت کشور را فراهم سازند.

گفتنی است در این جلسه:

دکتر عابدی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

آقای قاسمی مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد

آقای دکتر نخعی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

آقای دکتر کیان مهر معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

آقای دکتر میری معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی تربت حیدریه

آقای دکتر برجی معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی نیشابور

آقای دکتر سپهری معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی تربت جام

آقای دکتر ایلدر آبادی معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی اسفراین

آقای دکتر اعتضاد رضوی مدیر EDC دانشگاه علوم پزشکی مشهد

به بیان دیدگاههای خود پرداختند و موارد مطرح شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این جلسه دکتر دارابی اظهار امیدواری کرد ؛ قطب 9، با تلاش و همت اعضاء در اجرای مطلوب سند آمایش سرزمینی و نیز بسته های تحول و نوآوری در آموزش از بهترین مناطق باشد و به همه ثابت شود دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی منطقه 9 (استان های خراسان رضوی،شمالی وجنوبی)اگر کاری را قبول کنند به بهترین وجه آن را به سرانجام خواهند رساند.


آخرین اخبار