بيمارستان امام رضا(ع) مشهد پیشرو درمدیریت خون و فراورده های خونی

  • PDF

همزمان با هفته انتقال خون از مرکز آموزشي پژوهشي درماني امام رضا(ع) مشهد به عنوان بیمارستان پیشرو درمدیریت خون و فراورده های خونی تقدیرشد.

به گزارش وب دا، دکتر اسلامی رییس سازمان انتقال خون خراسان رضوی گفت: بیمارستان امام رضا (ع) به عنوان بیمارستان دولتی شهر مشهد در مدیریت خون و در زمينه هاي آموزش،مدیریت منابع خونی، پلاکت، پايش خون و فراورده هاي خوني  اقدامات موثري داشته است که جاي قدرداني دارد.

رییس سازمان انتقال خون خراسان رضوی گفت : آمار بانک خون مرکزآموزشی، پژوهش و درمانی امام رضا(ع) در 6 ماهه نخست سال گلبول قرمز متراکم9812 ، پلاسمای تازه منجمد6209 و کرایو549 و پلاکت 9346 واحد بوده است.

دکتراسلامی افزود:هدر رفت خون یکی ازبزرگترین مشکلات بیمارستانهای ماست  که نیازمند مدیریت  خون و پلاکت دراین زمینه هستیم.

بر اساس اين گزارش رییس سازمان انتقال خون خراسان رضوی با حضور در بیمارستان امام رضا(ع) از مدیران وکارشناسان آزمایشگاهی این بیمارستان تقدیرکرد.

دکتر اسلامی با بیان این مطلب که سالانه بیش از 230 هزارخدمات گیرنده در استان خراسان رضوی، خون دریافت می کنند، گفت:روزانه 630 نفر اقدام به اهداي خون در استان مي نمايند.

وی گفت: تولید خون100 درصد داوطلبانه،  ایران را به عنوان یک کشور موفق و بی نظیر در این عرصه تبدیل کرده است.

دکتر اسلامی افزود: 48 درصد از اهدای مستمر خون داوطلبانه است و غربالگری داوطلبان اهدایی خون مستمر، برای تامین خون سالم نیز انجام می شود.

وی گفت: آیین نامه شبکه خون رسانی کشور تدوین شده و بیمه محصولات خونی و بیمه اهدا کنندگان نیز راه اندازی شده است.
آخرین اخبار