کسب رتبه برتر انتشارات دانشگاه علوم پزشکي مشهد در بيست و سومين هفته کتاب

  • PDF

اداره انتشارات دانشگاه علوم پزشکي مشهد در بيست و سومين هفته کتاب جمهوري اسلامي ايران، موفق به کسب عنوان ناشر برتر از سوي اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوي شد.

به گزارش وب دا، به همين منظور در مراسمي که به مناسبت بيست و سومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد برگزار گرديد،از نویسندگان، ناشران و کتابفروشان برتر قدرداني شد.

همچنين در اين مراسم از دکتر هادي استادي مقدم عضو هيات علمي گروه بينايي سنجي، دکتر سيده نگار اسعدي  عضو هيات علمي گروه طب کار دانشگاه و دکتر پويا نظافتي دانشجوي دانشگاه علوم پزشکي مشهد به عنوان نويسنده برتر تقدير شد.

رييس اداره انتشارات دانشگاه علوم پزشکي مشهد در خصوص اين موفقيت اظهار داشت: اجراي اقدامات اصولي و پايه اي و همچنين توجه به کيفي سازي از جمله علل کسب اين موفقيت به شمار مي رود.

دکتر محمد رضا فياضي بردبار خاطر نشان کرد:  به منظور کيفي سازي کتاب هاي منتشر شده، پيش نويس کتابها قبل از چاپ، توسط اساتيد و داوران مورد بررسي قرار مي گيرند و پس از تاييد در شوراي انتشارات و تکميل نظرات و همچنين در صورت نياز انجام اصلاحات لازم،براي چاپ ارسال مي شود.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد خاطر نشان کرد: اين امر موجب مي شود تا کيفيت کار و محتواي کتاب ها ارتقاء بيابد.

رييس اداره انتشارات دانشگاه علوم پزشکي مشهد با اشاره به اينکه تمامي کتابهاي علمي بر اساس آخرين نتايج و مباحث روز دنيا نگارش مي شوند تصريح کرد: به همين منظور با قراردادي که با اداره انتشارات دانشگاه فردوسي نيز منعقد شده، فرايند چاپ کتاب با سرعت انجام مي شود و کتابها در کوتاهترين زمان ممکن به دست مخاطبان مي رسد.

دکتر محمد رضا فياضي بردبار با بيان اينکه توجه به مخاطبان غير دانشگاهي از ديگر دلايل کسب اين موفقيت به شمار مي رود اظهار داشت: بر اين اساس با همکاري اعضاي هيات علمي دانشگاه، تهيه کتاب هاي پزشکي و علمي با زبان ساده براي انتقال مفاهيم به مخاطبان غير دانشگاهي در دستور کار قرار گرفته است و تا کنون چند جلد کتاب در اين زمينه منتشر شده است.

وي خاطر نشان کرد: بر اساس درخواستي که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي از دانشگاه علوم پزشکي مشهد داشته است، قرار بر اين شد که اداره انتشارات اين دانشگاه بر روي کتابهاي پزشکي و علمي که توسط انتشارات خصوصي به چاپ مي رسد نظارت داشته باشد.آخرین اخبار