نمايه شدن مجله آرشيو جراحي استخوان و مفصل در پايگاه معتبر علمي اسکوپوس

  • PDF

مجله انگلیسی زبان آرشيو جراحي استخوان و مفصل( The Archives of Bone & Joint Surgery) دانشگاه علوم پزشکي مشهد در پايگاه معتبر علمي بين المللي اسکوپوس نمايه شد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد حسين ابراهيم زاده سردبير مجله با اشاره به اينکه اين مجله پيش از اين نيز در پايگاه علمي پاب مد (PubMed ) نیز اندکس شده بود اظهار داشت: این مجله از سال 2013 به صورت فصل نامه به زبان انگلیسی و با حمایت و صاحب امتیازی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکي مشهد و به عنوان ارگان علمی انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و طب ورزشی ایران و جامعه جراحان ارتوپدی ایران منتشر می شود.

 

رييس مرکز تحقيقات جراحي ارتوپدي دانشگاه علوم پزشکي مشهد خاطر نشان کرد:از ویژگی های برجسته این مجله هیئت تحریریه با توزیع جغرافیایی گسترده در جهان است، به طوری که از آمریکا تعداد  16 نفر، از کشورهای اروپای غربی انگلیس 19 نفر  و همچنین از کشورهای ژاپن، چین  و خاورمیانه 15 نفر عضو هيات تحريريه اين مجله هستند.

 

دکتر ابراهيم زاده خاطر نشان کرد: 50 درصد مقالات منتشر شده در اين مجله از محققان و پژوهشگران کشورهاي مختلف و بقيه آن از دانشگاه و مراکز علمی تحقیقاتی داخلی بوده است.

 

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در مورد مزیت های اندکس اسکوپوس گفت: اسکوپوس یک نمایه معتبر جهانی وابسته به انتشارات الزویر است که گزارش آن در ساینسومتری کشورها، موسسات علمی و تحقیقاتی و محققین نقش مهمی دارد و استنادات نویسنده ها و مراکز علمی تحقیقاتی و اچ ایندکس را نیز گزارش می دهد.

 

 

آخرین اخبار