رونمايي از وب سايت انگليسي زبان دانشگاه علوم پزشکي مشهد

  • PDF

به همت کارشناسان واحد وب سايت روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي مشهد،وب سايت انگليسي زبان اين دانشگاه رونمايي شد.

به گزارش وب دا، اين وب سايت با حضور مشاور و رييس دفتر رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد، مدير روابط عمومي دانشگاه و جمعي از کارشناسان اين مديريت رونمايي شد.

مدير روابط عمومي دانشگاه  علوم پزشکي مشهد اظهار داشت: اين وب سايت به منظور اطلاع رساني مناسب و دقيق به کاربران و مخاطبان انگليسي زبان داخل و خارج از کشور و ايجاد زمينه کسب اطلاعات براي دانشجويان خارجي علاقمند به تحصيل در اين دانشگاه به نشاني www.mums.ac.ir/en راه اندازي شده است.

 

دکتر علي عماد زاده  تصريح کرد: دانشگاه علوم پزشکي مشهد يکي از پنج دانشگاه برتر وزارت بهداشت به شمار مي رود و  براي ارائه توانمندي ها و ويژگي هاي اين دانشگاه به مخاطبان انگليسي زبان، راه اندازي اين وب سايت، متناسب با نياز گروههاي هدف،ضروري بود.

 

دکتر علي عماد زاده  استفاده از تکنيک هاي رنگ بندی زیباتر، طراحی FLAT، طراحی اسکرول پارالکس در وب سایت - اسکرول تک صفحه ، طراحی واکنش‌گرا (Responsive web design )،  SEO بهتر و تایپوگرافی‌ را از جمله اقدامات انجام شده در طراحي اين وب سايت برشمرد.

 

مسئول واحد وب سايت دانشگاه علوم پزشکي مشهد نيز با اشاره به اينکه در طراحي وب سايت از استانداردهاي کنسرسيوم جهاني وب(w3c) استفاده شده است خاطر نشان کرد: راحتي کار براي بازديد کنندگان، سازگاري بيشتر با موتورهاي جستجو، پايداري از جمله مزاياي استفاده از اين استاندارد است که موجب بهبود کارکرد سایت ، خطا و عیب دهی کمتر  و در نتیجه افزایش طول عمر سایت و نیاز کمتر آن به پشتیبانی فنی می شود.

 

مهندس هاشم نژاد با اشاره به اينکه در طراحي وب سايت به نيازهاي امروز و آينده آن نيز توجه شده است گفت: یکی از مهم ترین مزیت های استاندارد سازی طراحی سایت ،قابل استفاده و مطابق بودن آن با مرورگر های متنوع در طول زمان است. به گونه اي که  با ارتقاء مرورگر ها مشکلی نداشته و کاملا با آن ها سازگار است.