موفقيت استاد دانشگاه علوم پزشکي مشهد در جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي

  • PDF

استاد دانشگاه علوم پزشکي مشهد در بيست و يکمين جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي موفق به کسب عنوان برتر شد.

به گزارش وب دا، دکتر حسين حسين زاده استاد گروه فارماکولوژی و سم شناسی دانشکده دارو سازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بيست و يکمين جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي به عنوان برگزيده بخش حقيقي اين جشنواره معرفي شده است.

قرار است مراسم تقدير از برگزيدگان اين دوره از جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي 28 دي ماه در سالن همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران برگزار شود.

دکتر حسين حسين زاده يکي از اساتيد برجسته و پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکي مشهد است که به تازگي به عنوان پژوهشگر برتر سال کشور نيز انتخاب و مورد تقدير قرار گرفت.

اين استاد دانشگاه علوم پزشکي مشهد در حال حاضر در رديف يکي از دانشمندان برتر جهان بر اساس نظام رتبه بندي ESI قرار دارد و انتشار 274 مقاله در پايگاههاي ملي و بين المللي و چاپ 19 عنوان کتاب در زمينه گياهان دارويي، داروشناسي اعصاب به ويژه زعفران و سياه دانه از جمله اقدمات ارزشمند وي در عرصه علم و پژوهش به شمار مي رود.

دکتر حسين حسين زاده با اشاره به اينکه بيشترين تحقيقات صورت گرفته در زمينه زعفران و سياه دانه بوده است اظهار داشت: در حال حاضر بیشترین مقالات نمایه شده در پایگاه بین المللی  ISI در زمینه زعفران به دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعلق دارد .

دکتر حسین حسین زاده  خاطر نشان کرد : در این تحقیقات جنبه های مختلف این گیاه مانند سم شناسی پایه و انسانی، اثرات ضد درد و ضد التهاب، ضد افسردگی، ضد اکسیدان، ضد تشنج، جلوگیری از سندروم محرومیت مورفین، مهار تحمل و وابستگی به مورفین، مهار تمایل به مورفین، اثرات ضد آفتاب، ضد سرطان، اثرات محافظتی در برابر سموم مانند دیازنون، ضد سکته و ایسکمی در بافت های مغز ، کلیه و عضلات ، ضد سرفه ، تقویت قوای جنسی در مطالعه حیوانی و انسانی ، ضد فشار خون و بررسی مکانیسم آن تقویت حافظه تضعیف شده مورد بررسی شده است .

استاد گروه فارماکولوژی و زهر شناسی دانشکده دارو سازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بررسی زعفران و سافرانال در درمان دردهای عصبی، بررسی اثر زعفران و کروسن در کاهش تمایل به مورفین ، بررسی اثرات محافظتی و کروسین در سمیت آکریل امید به روش کشت سلولی و بر روی موش ، بررسی اثرات محافظتی زعفران و مواد موثره آن در سميت ناشی از دیازینون (سم آفات نباتی ) ، بررسی اثر قرص جوشان عصاره آبی زعفران بر روی التهاب لثه را از ديگر تحقيقاتش در اين زمينه برشمرد.

کسب رتبه اول در بخش علوم دارویی هفتمین جشنواره کشوری رازی، کسب رتبه دوم در بخش علوم دارویی دوازدهمین جشنواره رازی ، پژوهشگر نمونه در سطح کشور ، استاد نمونه دانشگاه در پنج سال متوالی ، استاد نمونه کشوری به انتخاب انجمن متخصصین علوم دارویی، پژوهشگر برتر استان، پژوهشگر برگزیده جشنواره 30 خدمت کشوری، پژوهش برتر شانزدهمین جشنواره کشوری رازی، پژوهشگر برتر دانشکده دارو سازی ،پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکي مشهد در چندين دوره متوالي و کسب رتبه دوم طرح برگزیده استان خراسان رضوی و پژوهشگر برتر دانشگاه از ديگر عناوين کسب شده دکتر حسين حسين زاده به شمار مي رود.

آخرین اخبار