برگزيده شدن پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکي مشهد در جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي

  • PDF

پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکي مشهد در بيست و يکمين جشنواره علوم پزشکي رازي موفق به کسب عنوان برگزيده جوان اين جشنواره شد.

به گزارش وب دا، دکتر امير حسين وجداني دستيار فلوشيپ قرنيه و عضو مرکز تحقيقات چشم پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد با ارائه اختراع دستگاه ارزیابی نقص نسبی مردمک(OGLASS)به عنوان برگزيده جوان بيست و يکمين جشنواره تحقيقاتي علوم پزشکي رازي انتخاب شد.

دکتر امير حسين وجداني در خصوص اختراع دستگاه ارزيابي نقص عملکرد مردمک (OGLASS) اظهار داشت:این دستگاه شبیه عینک است و می تواند اختلالاتي که بر روي عصب بينايي ايجاد شده را پردازش و مورد بررسي قرار دهد.

اين محقق جوان دانشگاه علوم پزشکي مشهد با اشاره به اينکه اين دستگاه در برخي از بيماران دچار نقص عصب بينايي از جمله مبتلايان به MS کاربرد دارد خاطر نشان کرد: در بسياري از بيماران مبتلا به MS نخستين علائم باليني مشکلات چشمي است که در حال حاضر بررسي ميزان آسيب به عصب بينايي اين دسته از بيماران با چراغ قوه انجام مي شود.

وي افزود: با قرار گرفتن اين دستگاه بر روي چشم بيمار مي توان ميزان اختلالات چشمي، بررسي و اقدامات درماني را بر روي وي انجام داد.

اين عضو مرکز تحقيقات چشم دانشگاه علوم پزشکي مشهد خاطر نشان کرد: اين دستگاه تا کنون به ثبت اختراع در کشور رسيده است و با حمايتهاي معاونت پژوهشي دانشگاه مراحل ثبت بين المللي آن نيز در حال انجام است.

چاپ ده عنوان مقاله، تاليف دو عنوان کتاب و ثبت اختراعات متعدد در حوزه چشم پزشکي از جمله اقدامات علمي و تحقيقاتي دکتر امير حسين وجداني به شمار مي رود.

دکتر امير حسين وجداني در يازدهمين جشنواره ايده هاي برتر نيز موفق به کسب عنوان نخست شده است.

آخرین اخبار