گسترش عدالت در سلامت يکي از مهمترين اهداف برنامه تحول نظام سلامت

  • PDF

مسئول دبيرخانه برنامه طرح تحول نظام سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: گسترش عدالت در سلامت يکي از مهمترين اهداف برنامه تحول نظام سلامت است به گونه اي که از غنی ترین تا فقیر ترین افراد جامعه توان استفاده از خدمات درماني مناسب را داشته باشند.

به گزارش وب دا، دکتر مژگان دارابيان در حاشيه بازديد تيم معاونت درمان از مرکز دياليز و پيوند اعضاي منتصريه خاطر نشان کرد: برنامه طرح تحول نظام سلامت در ابتدا خدمت رسانی به مردم و ارتقای سلامت جامعه را به دنبال دارد و در ادامه به ایجاد عدالت در سلامت در میان اقشار مختلف جامعه پرداخته است به این شکل که همه افراد جامعه در تمامي سطوح اجتماعي بتوانند به آن دسترسي داشته باشند و از خدمات مطلوب درماني استفاده کنند.

دکتر دارابیان با اشاره به اينکه با اجراي برنامه طرح تحول نظام سلامت ميزان رضايت مردم به ويژه در کاهش ميزان پرداختي افزايش يافته است افزود:  این طرح در ادامه کار خود تلاش خواهد داشت تا رضایت مندی مردم در بحث درمان را به دست آورد تا با ارائه سریع و رسیدگی مطلوب در مراکز درمانی در روند بهبود بیماران بتوان ادامه هر چه بهتر این طرح در کشور را داشته باشیم.

مسئول دبیرخانه برنامه طرح تحول نظام سلامت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بازديد هاي معاونت درمان از مراکز درماني زير پوشش اشاره کرد و گفت: محور بازديدهای کارشناسی معاونت درمان از مراکز درمانی زير پوشش حول چگونگی اجرای صحیح برنامه طرح تحول نظام سلامت است.

دکتر مژگان دارابیان، برنامه نظارتی معاونت درمان دانشگاه را یک برنامه کامل در نوع خود ارزیابی کرد و گفت: این برنامه با محوریت معاونت درمان در کنار دیگر معاونت ها مانند معاونت توسعه، غذا و دارو و آموزشی در فضای بیمارستانی به دنبال رفع مشکلات اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان ها است.

وی با بیان این نکته که برنامه بازدید از بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ابتدای سال 94 با پیشنهاد ریاست دانشگاه کار خود را آغاز کرد اظهار داشت: در این برنامه تیمی، ضمن پايش روند برنامه تحول نظام سلامت، مشکلات هر حوزه نيز مورد بررسي قرار مي گيرد.

دکتر دارابیان مهمترین دستاورد این بازدید ها را حضور کارشناسان در فضای بیمارستانی دانست و ادامه داد: حضور کارشناسان در فضای بیمارستانی موجب مشاهده مشکلات در حوزه درمان و دیگر حوزه ها خواهد شد که در این راستا می توان به تبادل ديدگاهها و برنامه ریزی جهت حل سریع آن پرداخت.

آخرین اخبار