ارتقاء رضايت مندي مردم از خدمات مراکز درماني، مهمترين رويکرد معاونت درمان دانشگاه

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي مشهد اظهار داشت: نحوه خدمات دهي مراکز درماني و بيمارستانها نقش موثري در افزايش رضايت مندي مردم و تحقق اهداف برنامه تحول نظام سلامت دارد.

به گزارش وب دا، دکتر مدقق در بازديد از مرکز دياليز و پيوند اعضاي منتصريه با تاکيد بر اينکه بیماران در مراحل درمان خود باید به احساس رضایت مندی نسبي از خدمات دست پیدا کنند خاطر نشان کرد: ارائه خدمات درمانی بر اساس استانداردها و اتخاذ رویکرد مثبت و مناسب از جانب کارکنان و کارمندان دانشگاه در ایجاد تعامل با بیمار نقش موثري در افزايش رضايت مندي خواهد داشت.

وي، نداشتن حس سردرگمی و داشتن اعتماد به مراکز درمانی در میان بیماران را بسیار مهم تلقی کرد و اظهار داشت: برنامه طرح تحول سلامت علاوه بر آن که توانسته است در امر درمان موفقیت های خوبی را کسب نماید در موضوع مهم ابعاد انسانی بیمار نیز ورود جدی داشته است.

مردم به عنوان پایه های برنامه تحول نظام سلامت هستند

وی به نقش مردم در اجرای هر چه بهتر برنامه طرح نظام تحول اشاره و ابراز داشت: در خصوص برنامه طرح تحول نظام سلامت بخشی از کار تیم دانشگاه و معاونت درمان می باشد و بخش دیگر مردم به عنوان پایه های برنامه تحول نظام سلامت هستند.

دکتر مدقق ادامه داد: باید مردم خود را صاحب این فرایند بدانند و سطح آگاهی خود از این برنامه بالا ببرند و بدانند برنامه طرح تحول نظام سلامت در پی ارائه چه خدماتی به مردم است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برنامه طرح تحول نظام سلامت را در مرحله استقرار دانست و عنوان داشت: جهت استقرار یک برنامه باید در برابر کمبودها و کاستی ها صبوری کرد تا در نهایت نتایج تاثير گذار برنامه را ببینیم.


در بازديد از مراکز درماني تمامي مراحل حضور بيمار در مراکز درماني مورد بررسي قرار مي گيرد

وی به بازدیدهای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه اشاره کرد و گفت: این بازدیدها کاملا به صورت فنی و تخصصی صورت می گیرد تا ما بتوانیم تمامی مراحل حضور یک بیمار از زمان بستری تا ترخیص را مورد ارزیابی و بازبینی قرار دهیم.

دکتر مدقق ابراز داشت: در این راستا اگر مشکلی دیده شود از کرامت انسانی بیمار گرفته تا مسائل مالی و غیره تلاش داریم تا جهت رفع آن به بیمارستان کمک کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به انجام خدمات مطلوب در همه ابعاد در مراکز درمانی جهت در بر داشتن رضایت بیماران اشاره داشت و گفت: در این راستا تلاش مسئولان دانشگاه بر این است تا کاری نماید بیماران خدمات مطلوب تری را به دست آورده که در این خصوص از سال گذشته برنامه ارزیابی بیمارستانی را به شکل جامع آغاز کرده ایم.

دکتر مدقق به حضور دیگر معاونت های دانشگاه در برنامه ارزیابی بیمارستانی اشاره و ابراز داشت: در این  بازدیدها صرفا مسائل مربوط به حوزه درمانی مورد بررسی قرار نمی گیرد ،بلکه دیگر حوزه های دانشگاه از جمله حوزه معاونت آموزشی، معاونت غذا و دارو و معاونت توسعه نیز ما را همراهی می کنند.

وی بیمارستان منتصریه را مرکزي ویژه دانست و ادامه داد: باید سایر گروه های آموزشی دانشگاه مانند بیمارستان امدادی و قائم(عج) به کمک این بیمارستان آمده و حمایت علمی و مشورتی از این بیمارستان داشته باشند.

دکتر مدقق افزود: در این بیمارستان انواع پیوندهای کبد، مغز استخوان، کليه و غیره صورت می گیرد که تلاش داریم به تدریج سایر پیوندها در این مرکز را پایه گذاری و راه اندازی کنیم.