بیمارستان ابن سینا مشهد تنها مرکز تخخصي روانپزشکی شرق کشور

  • PDF

رئیس بیمارستان روانپزشکی ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این بیمارستان با 750 تخت فعال تنها مرکز روانپزشکی شرق و شمال شرق کشور به شمار می رود.

به گزارش وب دا، دکتر فاطمه محرری افزود: در حال حاضر 600 بیمار مبتلا به اختلالات روانی در بیمارستان ابن سینای مشهد  بستری هستند که دو سوم از آنان را مردان تشکیل می دهند.

وی خاطر نشان کرد: بیماران بستری در بیمارستان ابن سینای مشهد به علت اختلالات مختلف روانپزشکی مانند سایکوتیک، خلقی، دو قطبی، اضطرابی شدید مانند وسواس، افسردگی و وابستگی به مواد مخدر در حال معالجه هستند.

این پزشک متخصص روانپزشکی با اشاره به اينکه نسبت انواع اختلالات روانپزشکی در بین زنان و مردان متفاوت است اظهار داشت: به طور مثال نسبت اختلالات سایکوتیک در بین مردان و زنان تقریبا برابر است اما در اختلال افسردگی زنان دو برابر بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا می شوند.

وی میانگین طول بستری بیماران در بیمارستان روانپزشکی ابن سینا را 25 روز عنوان کرد و گفت: در برخی از موارد طول درمان چند ماه یا چند سال به طول می انجامد.

وی اظهار کرد: بیماران روانپزشکی از انگ ناعادلانه اجتماعی رنج می برند و در رفتارهای اجتماعی دچار مشکل هستند که این امر نه تنها روی بیمار بلکه روی خانواده آنها تاثیر گذاشته و آنان را منزوی می کند.

او تعداد بخش های بیمارستان روانپزشکی مشهد را 11 بخش برای مردان و پنج بخش برای زنان عنوان کرد و گفت: بخش های مختلف بیمارستان روانپزشکی ابن سینا مشهد با توجه به قدمت 60 ساله بیمارستان نیاز به بازسازی دارد و این یکی از چالش ها و ضرورت ها است.

آخرین اخبار