بازديد وزير بهداشت از بيمارستان قائم(عج) مشهد

  • PDF

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز آموزشي پژوهشي درماني قائم(عج) از مراکز زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي مشهد بازديد کرد.

به گزارش وب دا، دکتر سيد حسن هاشمي جمعه شب(16 بهمن) با حضور در بيمارستان قائم(عج) از بخش هاي مختلف اين مرکز بازديد و ضمن بررسي روند ارائه خدمات از نزديک با بيماران و همراهان آنان نيز به گفتگو پرداخت.

وي در ادامه با اشاره به کمبود زير ساختهاي حوزه سلامت در شهر مقدس مشهد گفت: استانداری خراسان رضوی با تغییر کاربری برخی زمین ها و تبدیل آن به ثروت، 10 هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای ایجاد دو هزار تخت جدید بیمارستانی را فراهم می کند.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تعداد اندک تختهای بیمارستانی در مشهد نسبت به حجم زائران این شهر، افزود: در شرایط فعلی امکان ساخت بیمارستان جدید نیست و تنها این اجازه داده شده است که پروژه هایی که در مراحل نهایی کار قرار دارد، به اتمام برسد.
دکتر هاشمی گفت: برای ساخت بیمارستان در دیدار با آیت الله واعظ طبسی، آستان قدس رضوی از حق التقدیمی خود گذشت و شهرداری نیز از دریافت عوارض صرف نظر کرد که حدود چهار هزار میلیارد ریال را شامل می شود که البته انتظار همراهی بیشتری از سوی شهرداری وجود دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: شمار پرستاران ما نسبت به تخت های بیمارستانی کم است اما از سویی برای جلوگیری از بزرگ شدن دولت، اجازه استخدام به این وزارتخانه داده نمی شود.
دکتر هاشمی اظهار کرد: در راستای ارتقای سطح معیشت پرستاران و تبدیل وضعیت قراردادی آنان، تلاش های بسیاری صورت گرفته اما در نهایت به نتیجه نرسیده است.
وي اذعان کرد: از نظر بیمارستانی در حق شهر مشهد اجحاف شده است و علیرغم حجم بالای زائر و قدمت بیمارستان های این شهر، شمار مراکز درمانی این کلانشهر جز دو سه مورد اضافه نشده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از قسمت های در حال ساخت و همچنین بیمارستان قائم(عج) مشهد بازدید کرد.


آخرین اخبار