پيام دکتر مهرابي به مناسب روز پرستار، پرستاري هنري است آميخته با عشق و ايثار

  • PDF

رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در پيامي فرا رسيدن ميلاد با سعادت حضرت زينب کبري(س) بزرگ بانوي دشت کربلا و روز پرستار را به جامعه پرستاري استان خراسان رضوي تبريک گفت.

 

 

 

دکتر مصطفي مهرابي بهار در اين پيام آورده است،پنجم جمادي الاوّل، سالروز ولادت باسعادت حضرت زينب کبري (س)، يادآور شجاعت و رشادت‌هاي اين بانوي بزرگ اسلام در همه عرصه‌هاي تاريخِ پرفراز و نشيب اسلام ناب محمدي(ص) است او که توانست با پيام رساني شايسته، از بازماندگان حادثه جان سوز عاشورا نيز به نيکويي پرستاري و لقبِ «بزرگ پرستار هميشه تاريخ» را زيبنده خود کند.

و چه زيبا و نيکو اين روز مصادف شده است با روز پرستار، پرستاري که با هنر و تخصص خویش چون شمع می‌سوزد تا چراغ جان بیماران به سردی نگراید. زبان و قلم قاصر از بیان همت عارفانه‌ای است که سلامتی اشرف مخلوقات، دغدغه لحظه لحظه زندگیشان است.

به راستي لبخند مهربان پرستاران، تحمل همه دردهای دنیا را در بستر بیماری، برای بیمار سهل و آسان می‌کند، چرا که وجود پر مهر و محبت پرستار، پرتویی از خالق عشق و محبت است.

بی تردید یکی از بازوهای توانمند دانشگاهها در حوزه سلامت وجود پرستاران و گروههاي پرستاری است که با حضور پرمهر و عاطفه خود در بيمارستانها و بر بالین بیماران علیرغم طاقت فرسا بودن شغلشان با قلوبی آکنده از عشق و محبت صادقانه و خالصانه شبانه روز در خدمت بیماران هستند.

بی شک تعیین این روز خجسته به عنوان روز پرستار ادای احترام به پرستارانی است که در تمامی سختی ها و مشکلات همچنان با مهربانی و شفقت برای بازگشت مجدد نعمت بزرگ سلامتی تلاش می کنند، پرستارانی که با هنر مهربانی و زنده نگه داشتن امید در بیمار اثری ماندگار در تابش خورشید ایمان به خدا در بیمار به جا مي گذارند.

با تاسی به کلام شریف «من لم یشکر المخلوق لم یشکرالخالق» ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، بدینوسیله بر خود لازم و واجب می‌دانم از ایثارگری‌ها و زحمات شبانه‌روزی، بی‌وقفه و تلاش‌های مثال‌زدنی یکایک شما که خستگی‌ناپذیر و بی‌ادعا از هیچ تلاشی در خدمت به ارتقاء سلامت بیماران دریغ نمی‌ورزید، تقدیر و تشکر نمایم.

با امید به اینکه خورشید ایمان، گرمابخش دل‌های آسمانی‌تان و عاطفه و صبر زینبی زلال جاری زندگی‌تان باشد، سلامتی، توفیق و سربلندی در تمامی شئونات زندگی را برای یکایک شما خوبان از درگاه حضرت احدیت خواهانم.

آخرین اخبار