هوای مشهد برای گروههای حساس در شرایط ناسالم قرار گرفت

  • PDF

بر اساس اعلام معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي مشهد، شاخص کيفيت هواي مشهد امروز (25 بهمن) با 105(aqi) براي گروههاي حساس در وضعيت ناسالم قرار گرفت.

 

 

 

به گزارش وب دا، مدیر بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شهروندان به ويژه گروههاي در معرض آسيب از جمله بیماران تنفسی و قلبی عروقی، زنان باردار، كودكان ، بیماران مزمن و صعب العلاج و سالمندان توصیه کرد، از تردد غیر ضروری در هوای آلوده خودداری کنند .

مهندس علی اصغر حسنی گفت: افرادی كه دچار بیماری زمینه ای تنفسی هستند در روزهایی كه غلظت آلاینده ذرات معلق بیش از حد استاندارد زیست محیطی است، امکان دارد دچار مشكل حاد تنفسی شوند و باید برای جلوگیری از این عارضه از حضور در اماكن عمومی خودداری كنند.

وی افزود:كودكان نیز به دلیل اینكه ساختار دستگاه تنفسی آنان بطور كامل تكامل نیافته، در مواجه با هوای آلوده بویژه با غلظت بالای ذرات معلق دچار مشكل تنفسی می شوند.

مدیر بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت استان بیان داشت: ورزشكاران باید از فعالیت های ورزشی در روزهای آلوده خودداری کنند زیرا با افزایش حركت، بدن به اكسیژن بیشتری نیاز دارد و تنفس در هوای آلوده علاوه بر انباشت ذرات معلق در ریه ، روند اكسیژن رسانی كافی در خون و بافت ها را نیز مختل می كند.

آخرین اخبار