ابلاغ دستورالعمل هيات نظارت بر تشکلهاي دانشگاه در خصوص تبليغات انتخاباتي

  • PDF

دستورالعمل هيات نظارت بر تشکل هاي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در خصوص تبليغات انتخاباتي مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري ابلاغ شد.

به گزارش وب دا، پس از  نشست هيات نظارت بر تشکل هاي دانشگاه علوم پزشکي مشهد و نشستي که به پيشنهاد مديريت فرهنگي با حضور حجت الاسلام دکتر ابراهيمي معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه، دکتر شاکري مدیر فرهنگی،صالح مقدم مدیر دانشجویی، معاونین فرهنگی دانشجویی دانشکده ها، مسئولین حراست دانشکده ها، مسئولین تشکلهای دانشجویی و مدیران مسئول نشریات دانشجویی در تاریخ چهارشنبه 29 بهمن ماه برگزار شد. نحوه تبليغات انتخاباتي در محيط هاي اداري، آموزشي و درمانی دانشگاه به تمامي واحدهاي زير پوشش دانشگاه ابلاغ شد.

بر اساس مصوبه اين نشست، استفاده از امکانات دستگاههای دولتی برای تبلیغات کاندیداها ممنوع است و تشکلهای دانشگاهی اجازه خواهند داشت پس از اخذ مجوز هیات نظارت و مراجع مربوطه در سالن های دانشگاه با دعوت از کاندیداها برنامه مناظره  بين کاندیداها ي مدعو را برگزار نمايند.

بر اساس اين مصوبه معاونت دانشجويي فرهنگي مجاز به پرداخت هزينه  در اين زمينه نخواهد بود وکليه هزينه ها و اجاره سالن بايد توسط برگزار کنندگان تامين و پرداخت گردد (شرط مناظره شامل کاندیداهای مجلس خبرگان نمی گردد).

اجرای برنامه های انتخاباتی در سالنهای داخل دانشگاه برای احزاب و افراد حقیقی و حقوقي خارج از دانشگاه ممنوع است .( تالار ابن سينا در صورت اخذ مجوز از مراجع مربوطه از اين بند مستثني است).

تا پایان انتخابات نصب پوستر، بنر،عکس کاندیداها و توزیع کالاهای تبلیغاتی در محیطهای دانشگاهی (آموزشی و بهداشتی ،درمانی و رفاهي) ممنوع و صرفا تشکلهای دانشگاهی مجاز به نصب بیانیه های انتخاباتی خود در تابلوهای تشکل خویش در سطح دانشکده ها می باشند.(رعایت کلیه ضوابط تبلیغات انتخاباتی در محیطهای دانشگاهی الزامی است).

نشریات دانشگاهی تا پایان انتخابات با رعایت شئونات اخلاقی و مقررات دانشگاه و قانون مطبوعات امکان چاپ و توزیع نشریات مصوب را در قالب بیان مواضع و حمايت از کانديداها و اخبار انتخاباتی در ايام قانوني تبليغات را خواهند داشت.( معاونت دانشجویی و فرهنگی مجاز به پرداخت هزینه های  چاپ نشریات با موضوعات فوق نيست).

آخرین اخبار