بهره برداري از آزمايشگاه پردازش و آناليز تصاوير پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد

  • PDF

به منظور گسترش خدمات و اجراي طرحهاي تحقيقاتي، آزمايشگاه پردازش و آناليز تصاوير پزشکي دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد به بهره برداري رسيد.

به گزارش وب دا، اين آزمايشگاه با حضور اعضاي هيات ممتحنه و ارزشيابي فيزيک پزشکي، راديو بيولوژي، حفاظت و علوم پرتوپزشکي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي، دکتر مهرابي بهار رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد، معاونين آموزشي و توسعه مديريت و منابع دانشگاه، رييس و مدير گروه و جمعي از اعضاي هيات علمي فيزيک پزشکي در دانشکده پزشکي به بهره برداري رسيد.

رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در اين نشست ضمن قدرداني از تلاش هاي انجام شده در گسترش زمينه هاي تحقيقات و آموزش اظهار داشت: توجه به بحث آموزش و پژوهش از مهمترين وظايف اعضاي هيات علمي در محيط دانشگاه است و ايجاد اين مراکز مي تواند نقش موثري در دستيابي به اين هدف داشته باشد.

دکتر مهرابي بهار با بيان اينکه هر چند حوزه درمان به دليل برخورد با مردم، بيشتر مورد توجه است خاطر نشان کرد:‌به طور حتم توجه به حوزه هاي آموزش و پژوهش و تربيت نيروهاي کارآمد و توانمند مي توان به حوزه درمان نيز به نحو مطلوب تري پرداخت.

خودکفايي کشور در بسياري از علوم پزشکي

در ادامه اين نشست،معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي مشهد با بيان اينکه در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي امکانات آموزشي در حوزه پزشکي بسيار محدود بود و از پزشکان ساير کشورها از جمله هند و بنگلادش در شهرستانها استفاده مي شد اظهار داشت:‌امروز به برکت انقلاب اسلامي و همت مسئولان کشور، در بسياري از رشته هاي پزشکي به خود کفايي رسيده ايم.

وي با اشاره به اينکه در سالهاي اخير  رشته هاي  راديوتراپي، راديولوژي و فيزيک پزشکي پيشرفت چشمگيري داشته اند خاطر نشان کرد: مردم ايران لايق بهترين ها هستند و بايد بتوان توسعه کيفي و کمي آموزش، پژوهش و درمان را همانند کشورهاي پيشرفته دنيا ارتقاء دهيم.

دکتر محمد رضا دارابي با بيان اينکه رشته هاي پاراکلينيک نقش موثري در شناسايي بيماري ها، تشخيص زود رس و پيشگيري از گسترش بيماري دارد خاطر نشان کرد: رابطه تنگاتنگ ميان گروه هاي باليني و پايه موجب ارتقاء کيفي خدمات سلامت مي شود.

وي خاطر نشان کرد: به طور حتم گسترش زير ساختهاي تشخيصي، پژوهشي و درماني نقش موثري در ارتقاي خدمات به مردمي دارد که ناخواسته گرفتار بيماري مي شوند و براي درمان به مراکز زير پوشش دانشگاه مراجعه مي کنند.

آزمايشگاه پردازش و آناليز تصاوير پزشکي منحصر به فرد در سطح دانشگاههاي کشور

مدير گروه فيزيک پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد ضمن قدرداني از حمايتهاي انجام شده اظهار داشت: اين آزمايشگاه به منظور استفاده دقيق و صحيح از تصاوير راديوگرافي و راديولوژي که در بخش هاي مختلف دريافت مي شود راه اندازي شده است.

دکتر محمد تقي بحريني با بيان اينکه در آزمايشگاه در زمينه پردازش تصاوير تشخيصي در زمينه تحقيقات و طرحهاي پژوهشي مورد استفاده قرار مي گيرد خاطر               نشان کرد: ايجاد اين آزمايشگاه نقش موثري در ارتقاء خدمات به بيماران در تشخيص بيماري ها خواهد داشت.

استاد گروه فيزيک پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد با اشاره به اينکه اين آزمايشگاه در سطح دانشگاههاي علوم پزشکي کشور، منحصر به فرد است اظهار اميدواري کرد: با همکاري گروههاي پزشکي هسته و پرتودرماني بتوانيم ارائه خدمات به بيماران را گسترش دهيم.

دکتر بحريني با اشاره به توانمندي هاي گروه فيزيک پزشکي اظهار داشت: دانشجويان اين گروه در دو سال اخير موفقيتهاي مهمي در پذيرش آزمون دکتراي تخصصي و کسب رتبه هاي برتر داشته اند.
آخرین اخبار