خدمتي ديگر در قالب برنامه تحول، 50 تخت ويژه در مراکز زير پوشش دانشگاه آماده افتتاح

  • PDF

در راستاي اجراي برنامه تحول نظام سلامت، 50 تخت ويژه در مراکز زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي مشهد آماده افتتاح شد.

به گزارش وب دا، مشاور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي مشهد گفت: قرار است اين تعداد تخت ويژه CCU،ICU،NICU و PICU همزمان با سراسر کشور نوزدهم اسفند از طريق ويدئو کنفرانس به بهره برداري برسد.

جواد محمودي با بيان اينکه بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي 150 تخت ويژه قرار است در مراکز زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي مشهد به بهره برداري برسد خاطر نشان کرد: در مرحله نخست و  به صورت همزمان يک سوم از اين تعداد تخت، آماده افتتاح شده است.

وي با اشاره به اينکه 100 تخت ويژه ديگر در حال دريافت از وزارت بهداشت است افزود: اين تختها با تمامي امکانات از جمله تخت، تشک، ونتيلاتور(بزرگسال، نوزاد و اطفال)، مانيتورينگ ثابت و مرکزي و الکتروشوک به دانشگاه علوم پزشکي مشهد تحول داده مي شود و بر اساس برنامه ريزي تا پايان ارديبهشت ماه به بهره برداري خواهد رسيد.

مشاور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي مشهد اظهار داشت: تختهاي ويژه در شهرهاي بردسکن، کاشمر، رشتخوار، خواف، کلات، درگز، قوچان و بيمارستان هاي امام رضا(ع)، قائم(عج)، شهيد هاشمي نژاد، ام البنين(س)، طالقاني و دکتر شيخ به بهره برداري خواهد رسيد.

جواد محمودي افزود: يک سوم از تختهاي ويژه در شهرستانهاي زير پوشش دانشگاه افتتاح مي شود که اين امر گام موثري در گسترش خدمات و جلوگيري از اعزام بيمار به مرکز استان خواهد داشت.

وي با بيان اينکه بهره برداري از هر تخت ويژه 150 ميليون تومان هزينه دارد اظهار داشت: اين تخت ها با هزينه اي بيش از 225 ميليارد ريال در مراکز زير پوشش دانشگاه به بهره برداري خواهد رسيد.

در حال حاضر 500 تخت ويژه در مراکز زير پوشش دانشگاه فعال است که با افزوده شدن 150 تخت ديگر، دانشگاه علوم پزشکي مشهد در زمينه دارا بودن تعداد تختهاي ويژه به حداقل استاندارد لازم خواهد رسيد.

گفتني است: برنامه افتتاح همزمان تختهاي ويژه، چهارشنبه،‌نوزدهم اسفند در بيمارستان طالقاني مشهد و با حضور مسئولان دانشگاهي و استاني به صورت ويدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.


آخرین اخبار