همزمان با سراسر کشور صورت گرفت، افتتاح 50 تخت ويژه در مراکز زير پوشش دانشگاه

  • PDF

همزمان با سراسر کشور، 50 تخت ویژه CCU،ICU،NICU و PICU در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح در راستاي اجراي برنامه تحول نظام سلامت و با حضور دکتر مدقق معاون درمان دانشگاه و جمعی از مدیران دانشگاه در قالب ویدئو کنفرانس و همزمان با 50 دانشگاه علوم پزشکی کشور در بیمارستان طالقانی مشهد به بهره برداری رسید.

این تخت ها با تمامی تجهیزات مورد نیاز از جمله تخت، تشک، ونتيلاتور(بزرگسال، نوزاد و اطفال)، مانيتورينگ ثابت و مرکزي و الکتروشوک در مراکز زیر پوشش دانشگاه راه اندازی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي 150 تخت ويژه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص یافته است که در نخستین گام، 50 تخت ویژه آماده بهره برداری شده است.

دکتر مدقق خاطر نشان کرد: 100 تخت ويژه ديگر در حال دريافت از وزارت بهداشت است و بر اساس برنامه ریزی تا پايان ارديبهشت ماه سال آینده به بهره برداري خواهد رسيد.

به گفته وی، تختهاي ويژه در شهرهاي بردسکن، کاشمر، رشتخوار، خواف، کلات، درگز، قوچان و بيمارستان هاي امام رضا(ع)، قائم(عج)، شهيد هاشمي نژاد، ام البنين(س)، طالقاني و دکتر شيخ راه اندازی خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: یک سوم از تختهاي ويژه در شهرستانهاي زير پوشش دانشگاه افتتاح مي شود که اين امر گام موثري در گسترش خدمات و جلوگيري از اعزام بيمار به مرکز استان خواهد داشت.

در حال حاضر 500 تخت ويژه در مراکز زير پوشش دانشگاه فعال است که با افزوده شدن 150 تخت ديگر، دانشگاه علوم پزشکي مشهد در زمينه دارا بودن تعداد تختهاي ويژه به حداقل استاندارد لازم خواهد رسيد.

گفتنی است: مراسم اصلی این مراسم با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.

در قالب این برنامه یک هزار و 714 تخت مراقبت های ویژه در 200 بیمارستان زیر پوشش 50 دانشگاه علوم پزشکی در 137 شهر کشور به بهره برداری رسید.


آخرین اخبار