کشف 25 تن مواد غذایی غیربهداشتی در قالب بسیج سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کشف و معدوم سازی افزون بر 25 تن مواد غذایی غیربهداشتی و تاریخ گذشته، در مناطق زیر پوشش این دانشگاه خبر داد.

 

به گزارش وب دا، مهندس باباخانی افزود: این مواد غذایی غیربهداشتی از اول اسفندماه سال گذشته تا کنون در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی کشف و ضبط شده است.

وی بیان کرد: در این مدت کارشناسان و بازرسان بهداشتی افزون بر 25 هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بیش از پنج هزار مکان عمومی و 30 مرکز بین راهی در مشهد و دیگر شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را مورد بازدید قرار داده اند.

وی معرفی 550 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف به دادگاه و تعطیلی 77 مورد از آنها به دلیل تخلفات مربوطه را از فعالیت های طرح بسیج سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مدت برشمرد.

به گفته وی، از ابتدای اسفندماه تاکنون برای 9 هزار نفر از دست اندرکاران شاغل در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی خراسان رضوی کارت بهداشتی صادر شده است.

وی نمونه برداری از مواد غذایی سنتی و صنعتی، کلرسنجی و نمونه برداری از آب آشامیدنی و آبهای استخر، برخورد با حدود 200 دورگرد فروش مواد غذایی در مناطق زیر پوشش را از دیگر اقدامات و فعالیت های انجام شده در این مدت ذکر کرد.

طرح بسیج سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از یکم اسفند امسال آغاز شد و فعالیت آن تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

در قالب این طرح 127 گروه بازرسی بر تولید و عرضه مواد غذایی و رعایت بهداشت در اماکن عمومی و اقامتی در مشهد و دیگر شهرستانهای زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی نظارت دارند.

آخرین اخبار