مراجعه بیش از 38 هزار نفر به اورژانس های بیمارستانی خراسان رضوی

  • PDF

دبیر کمیته بهداشت درمان و محیط زیست خراسان رضوی از مراجعه بیش از 38 هزار نفر به اورژانس های بیمارستانی استان در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی خبر داد.

 

به گزارش وب دا، دکتر سید مرتضی احتشام فر با اشاره به اینکه این تعداد از مراجعین از 25 اسفند الی دوم فروردین به مراکز درمانی مراجعه نموده اند اظهار داشت: همچنین در این مدت 108 هزار و 268 نفر به مراکز پاراکلینیکی سطح استان مراجعه و خدمات دریافت کردند.

وی با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات مناسب به مجاوران و زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، بیمارستانهای دولتی استان به صورت 100 درصد و بخش خصوصی نیز حداقل 25 درصد از بخش های آن ها با هشت هزار و 646 تخت بستری فعال هستند خاطر نشان کرد: فعالیت 52  مرکز دیالیز در سطح استان(34 مورد در مشهد) با 523 تخت، 27 مرکز دندانپزشکی و 44 مرکز تصویربرداری از دیگر اقدامات انجام شده در این ایام به شمار می رود.

دبیر کمیته بهداشت درمان و محیط زیست خراسان رضوی افزود: به منظور ارائه خدمات مناسب، در ایام تعطیلات پایان سال و نوروزی 584 پزشک متخصص در مراکز درمانی مقیم و 741 متخصص به صورت آنکال هستند.

دکتر احتشام فر، انجام چهار هزار و 139 مورد عمل جراحی اورژانس و الکتیو و یک هزار و 668 مورد  زایمان(طبیعی و سزارین) از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

انجام بیش از 5 هزار و 800 ماموریت اورژانس 115 در خراسان رضوی

دبیر کمیته بهداشت درمان و محیط زیست خراسان رضوی با اشاره به فعال بودن 168 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای با 180 دستگاه آمبولانس و بیش از یک هزار نیرو اظهار داشت: بر اساس گزارش های دریافتی، از 25 اسفند الی دوم فروردین چهار هزار و 448 ماموریت در مناطق شهری و یک هزار و 406 ماموریت در جاده های استان انجام شده است.

دکتر احتشام فر گفت: در این مدت سه هزار و 470 نفر به مراکز درمانی منتقل و دو هزار و 29 نفر نیز در محل درمان شدند.

کشف و ضبط بیش از 17 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف

دکتر احتشام فر با اشاره به فعالیت 127 تیم بازرسی و 496 نیرو در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی اظهار داشت: در قالب این طرح در بازه زمانی(25 اسفند الی دوم فروردین)هشت هزار و 496 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و مراکز بین راهی صورت گرفته است.

وی ، معرفی 386 واحد متخلف به مراجع قضایی، تعطیلی 26 واحد صنفی، صدور دو هزار و 546 کارت معاینه پزشکی، انجام دو هزار و 410 مورد کلر سنجی و برخورد با 113 دست فروش از دیگر اقدامات انجام شده در قالب این طرح برشمرد.

دکتر احتشام فر گفت: در این مدت 17 هزار و 557 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته کشف و معدوم شد.

بازدید مستمر از داروخانه های سطح استان خراسان رضوی

دبیر کمیته بهداشت درمان و محیط زیست خراسان رضوی با اشاره به فعالیت 88 داروخانه شبانه روزی در سطح استان اظهار داشت: از این تعداد 49 داروخانه در مشهد خدمات ارائه می دهند و بر اساس برنامه ریزی داروخانه های غیر شبانه روزی در اطراف حرم مطهر نیز در صورت نیاز فعال هستند.

دکتر احتشام فر با اشاره به نظارت مستمر کارشناسان و مسئولان معاونت غذا و دارو بر داروخانه ها و کارخانه های مواد غذایی سطح استان گفت: در این مدت 206 مورد بازرسی از داروخانه های سطح استان و 42 مورد بازرسی نیز از کارخانه های صنایع غذایی نیز انجام شده است.

فعالیت 5 پایگاه مراقبت مرزی در استان

وی با اشاره به فعالیت 5 پایگاه مراقبت مرزی در مناطق دوغارون، سرخس، باجگیران و فرودگاه شهید هاشمی نژاد اظهار داشت: در این مدت بیش از 20 هزار مسافر و زائر از طریق این مرزها وارد استان شده اند که تحت مراقبتهای لازم قرار گرفته اند.

دکتر احتشام فر افزود:  انجام 513 مورد واکسیناسیون، 216 مورد بیماریابی، 99 مورد نمونه گیری و یک هزار 247 مورد آموزش چهره به چهره از جمله اقدامات انجام شده به شمار می رود.

دبیر کمیته بهداشت درمان و محیط زیست خراسان رضوی، انجام چهار هزار و 651 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع محصولات دامی و دریافت یک هزار و 26 مورد واحد خونی از دیگر اقدامات این ستاد برشمرد.

آخرین اخبار