انعقاد تفاهمنامه با قرارگاه سازندگی برای احداث دو بیمارستان در مشهد

  • PDF

استاندار خراسان رضوی از انعقاد تفاهمنامه ای با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)برای احداث دو بیمارستان و تکمیل یک بیمارستان در مشهد خبر داد.

به گزارش وب دا، علیرضا رشیدیان در حاشیه طرح توسعه و بازسازی کلینیک ویژه بیمارستان قائم (عج) مشهد افزود: این تفاهمنامه برای تکمیل عملیات اجرایی بیمارستان 320 تختخوابی هاشمی نژاد مشهد و ساخت دو بیمارستان در مناطق حاشیه ای کلانشهر مشهد صورت گرفته است.

به گفته وی، بدین ترتیب عملیات اجرایی احداث دو بیمارستان 540 تختخوابی و 320 تختخوابی در حاشیه مشهد بزودی آغاز می شود.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون شهر مشهد با کمبود دو هزار تخت بیمارستانی بر طبق سرانه جمعیت آن مواجه است.

به گفته وی، وزیر بهداشت وعده احداث یک هزار تخت بیمارستانی در شهرک سلامت مشهد پس از آغاز کلنگ زنی دو بیمارستان مذکور را در این شهر داده اند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در خراسان رضوی گفت: بهره برداری از بیمارستان حشمتیه سبزوار، مراکز درمانی و بستری در شهرستان های داورزن و خوشاب، ساخت چندین خانه بهداشت روستایی و اجرای طرح بیمه سلامت از اقدامات انجام شده همگام با طرح تحول نظام سلامت در این استان بوده است.

مهندس رشیدیان از جمله پروژه های بیمارستانی و درمانی در حال ساخت استان خراسان رضوی را شامل بیمارستان 32 تختخوابی باخرز، بیمارستان تخصصی کودکان اکبر مشهد و بیمارستان 26 تختخوابی فریمان عنوان کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با تداوم سیاست های دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت در سال" اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" زمینه ارائه خدمات مطلوب به شهروندان فراهم شود، به طوریکه طبق فرموده مقام معظم رهبری بیمار به جز درد بیماری، دغدغه دیگری نداشته باشد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: این در حالی است که اکنون در حوزه کادر پزشکی به ویژه پرستاری با کمبودهای زیادی مواجه هستیم که امید است وزارت بهداشت با استخدام پرستاران و تربیت پرستاران بیشتر نسبت به رفع این چالش چاره اندیشی کند.

وی با اشاره به طرح توسعه و بهسازی کلینیک ویژه بیمارستان قائم(عج) گفت: در بازدیدی که ایام نوروز از بیمارستان قائم(عج) صورت گرفت، بر لزوم بهسازی و تکمیل کلینیک ویژه و توسعه اورژانس این بیمارستان تاکید شد.

وی بیان کرد: با پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اکنون و در مدت زمان کوتاهی شاهد بهره برداری از طرح گسترش و بازسازی کلینیک ویژه بیمارستان قائم(عج) هستیم.


آخرین اخبار