پیشرفت 30 درصدی عملیات احداث درمانگاه دبیری در بیمارستان قائم (عج)مشهد

  • PDF

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم (عج)  دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پیشرفت 30 درصدی عملیات ساخت درمانگاه "دبیری" این مرکز با همکاری خیر سلامت خبر داد.

به گرارش وب دا، دکتر مصطفی داستانی افزود: درمانگاه دبیری با مشارکت خانواده مرحوم دکتر دبیری، از پزشکان بیمارستان قائم(عج) و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال احداث است و در صورت تامین اعتبارات تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: درمانگاه دبیری در مجاورت کلینیک ویژه بیمارستان قائم (عج) مشهد و در فضایی به مساحت 13 هزار متر مربع، در پنج طبقه ایجاد می شود که چهار برابر مساحت کلینیک ویژه بیمارستان است.

وی ویژگی های درمانگاه دبیری را شامل 23 تخت شیمی درمانی، هشت تخت هموفیلی، 12 تخت دیالیز، 10 تخت زایمان، 20 تخت قبل از زایمان، هفت تخت بعد از زایمان و شش بلوک زایمان عنوان کرد.

وی هزینه احداث این درمانگاه را 200 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تاکنون از سوی خانواده مرحوم دبیری برای ساخت این کلینیک 30 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم (عج)  دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهاری امیدواری کرد که با قول مساعد استاندار خراسان رضوی و تامین هزینه های مربوط، تا پایان سال شاهد بهره برداری از درمانگاه مذکور با هدف خدمات رسانی بهتر به بیماران باشیم.

بیمارستان قائم(عج)  مشهد یکی از دو بیمارستان بزرگ آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که با بیش از 820 تخت در فضایی به مساحت 82 هزار متر مربع خدمات رسانی می کند.