با دستور رییس دانشگاه ، هزینه هاي درمان مادر و 5 قلوها در بیمارستان ام البنین(س) رایگان شد

  • PDF

با دستور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، هزینه انجام عمل سزارین و بستری مادر و نوزادان 5 قلو در بیمارستان ام البنین(س) رایگان شد.

به گزارش وب دا، مدیر اجرایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه بر اساس برنامه تحول نظام سلامت  و در راستای ترویج زایمان طبیعی، هزینه انجام زایمان طبیعی در بیمارستان های دولتی رایگان و عمل های سزارین برای ساکنان شهری شش درصد و برای روستاییان در قالب نظام ارجاع سه درصد است اظهار داشت: بر اساس مساعدت رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و از محل منابع مددکاری، هزینه های بستری و انجام عمل سزارین مادر پنج قلوها در بیمارستان ام البنین(س) رایگان می شود.

دکتر فاطمه صادقی پور با بیان اینکه در حال حاضر 5 قلوهای متولد شده در بیمارستان ام البنین(س) نیز در بخش مراقبتهای ویژه NICU بستری هستند اظهار داشت: هزینه های بستری این نوزادان نیز رایگان شده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن قدردانی از تمامی نهادها و سازمانهایی که برای همیاری والدین این نوزادان در پرداخت هزینه های بستری اعلام همکاری داشته اند، از آنان خواست که حمایتهای خود را از این خانواده پس از ترخیص و در رفع نیازمندی های آتی آنها معطوف نمایند.

گفتنی است: 21 فروردین سال جاری مادر 23 ساله مشهدی در دومين زايمان خود در بیمارستان ام البنین(س)5 قلو به دنيا آورد.پنج نوزاد اين مادر هم اکنون در بخش مراقبت‌هاي ويژه نوزادان (NICU) تحت نظر هستند.

برنامه تحول نظام سلامت از اردیبهشت 93 همزمان با سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمد و بسته حمایتی ترویج زایمان طبیعی از نخستین بسته هایی بود که در این برنامه به اجرا در آمد.

در این بسته حمایتی هزینه های انجام زایمان طبیعی کاملا رایگان و در عمل سزارین نیز مانند سایر بیماران شش درصد در مناطق شهری و سه درصد در مناطق روستایی(به شرط رعایت نظام ارجاع) از بیمار اخذ می شود.

آخرین اخبار