همزمان با هفته سلامت، افتتاح بلوک جدید زایشگاه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) تایباد

  • PDF

همزمان با هفته سلامت، با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بلوک جدید زایشگاه بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان تایباد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح در مدت هفت ماه و با  550 میلیون تومان اعتبار در زمینی به مساحت 480 متر مربع و هفت اتاق بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ساخته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این مراسم اظهار داشت: در راستای برنامه تحول سلامت، گسترش فضای بلوکهای زایمانی مراکز درمانی در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر مدقق با اشاره به ساخت بلوک جدید زایشگاه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) گفت: این طرح در قالب هفت اتاق شامل زایمان، مراقبتهای پس از زایمان و شیردهی ساخته شده است و در راستای اجرای بسته ترویج بسته زایمان طبیعی برنامه تحول نظام سلامت، چهار پزشک نیز در این بخش مقیم شده اند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان تایباد در ترویج زایمان طبیعی، وضعیت مطلوبی دارد اظهار داشت: در حال حاضر 25.5درصد از زایمان ها در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) به صورت سزارین انجام می شود که مطابق با استانداردهای سازمان بهداشت جهانی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بر اساس برنامه تحول نظام سلامت، انجام زایمان طبیعی در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه رایگان است خاطر نشان کرد: در این راستا، انجام روشهای نوین از جمله زایمان بدون درد در دستور کار قرار گرفته است و بر اساس گزارش های دریافتی در سال گذشته 291 مورد زایمان به این شیوه در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) انجام شده است.

دکتر مدقق برگزاری دوره های آموزشی ترویج زایمان طبیعی و توانمند سازی بانوان باردار را از دیگر اقدامات در راستای برنامه تحول نظام سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: بر این اساس در سال گذشته 570 مادر باردار در قالب 83 نشست آموزشی در شهرستان تایباد زیر پوشش قرار گرفتند.


آخرین اخبار