راه اندازی نرم افزار جامع اطلاع رسانی سفیران سلامت در دانشگاه

  • PDF

نرم افزار جامع اطلاع رسانی سفیران سلامت در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی شد.

به گزارش وب دا، رییس گروه آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این نرم افزار که همزمان با هفته سلامت رونمایی شد ،برای اطلاع رسانی سریع و روزآمد به سفیران سلامت و آحاد جامعه، و در قالب نسخه های اندروید و iOS نرم به طور رایگان در پایگاه اینترنتی معاونت بهداشتی قابل دسترسی است.

دکتر حمید رضا فتحی با اشاره به اینکه در حال حاضر شیوع بیماری های مزمن، سالخوردگی جمعیت ،  عوامل اجتماعی و سبک نامناسب زندگی از چالش های مهم در ارتقاء سلامت به شمار می رود گفت: لازم است برای ارتقاء فرهنگ سلامتی جامعه، علاوه بر مداخله دستگاههای دولتی، مردم نیز به طور فعال مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه به منظور گسترش برنامه خودمراقبتی و افزایش سلامتی جامعه ، برنامه سفیران سلامت در جامعه در دستور کار قرار گرفته است خاطر نشان کرد: بر اساس این برنامه،سفیران سلامت، افرادی داوطلب از خانواده‌ها هستند که با فراگیری آموزش‌های کوتاه مدت و با ابزار علمی که در اختیارشان قرار می گیرد (زیج خودمراقبتی) مراقبت از خود و افراد خانواده  را برعهده گرفته و نسبت به انتقال آموخته هایشان در جامعه کوچک پیرامون خود مسئولانه اقدام می نمایند.

رییس گروه آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه برنامه خودمراقبتی راهکار مناسبی برای مداخله در چالش های موجود است افزود: برنامه خود مراقبتی در چهار سطح فردی، سازمانی، اجتماعی و گروه های خودیار  طراحی و در سراسر کشور در حال اجراست .

گفتنی است، علاقه مندان می‌توانند به نشانی اینترنتی http://v-health.mums.ac.ir/index.php/component/content/article/64-2014-11-23-10-39-32/1526-health-soft نرم افزار سفیران سلامت را دانلود نمایند.

با نام نویسی در این نرم افزار، کاربر می تواند آخرین اطلاعیه‌ها، اخبار و مقالات، مسابقات عکاسی و گالری تصاویر معاونت بهداشت مربوط به برنامه ملی خودمراقبتی و سایر اطلاعات بهداشتی و اخبار سلامتی را مشاهده نماید و پس از آن با درج هر اطلاعیه و خبر جدید در نرم افزار ، از ثبت اطلاعیه و اخبار جدید اطلاع یابد.

آخرین اخبار