معاون درمان دانشگاه، نقش موثر نیروهای مامایی در ارتقاء سلامت جامعه

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به نقش موثر نیروهای مامایی در ارتقاء سلامت جامعه، بر لزوم برنامه ریزی مناسب برای استفاده از پتانسیل این گروه تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر مدقق در مراسم گرامیداشت روز ماما که در تالار ابن سینا دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد، با قدردانی از تلاش نیروهای مامایی در افزایش سلامت جامعه به ویژه در حوزه مراقبت از مادر و نوزاد خاطر نشان کرد: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت و ابلاغ بسته ترویج زایمان ایمن، نیاز به گروههای مامایی در موفقیت این بسته خدماتی بیش از پیش احساس می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه رشته مامایی یکی از حرفه های ارزشمند در جامعه به شمار می رود خاطر نشان کرد: خدمات این گروه از دوران قبل از بارداری، حین بارداری و پس از بارداری و همچنین مراقبت از نوزاد و کودکان گسترده شده است.

دکتر مدقق ایجاد بلوک های زایمانی و توسعه بخش های زایمان را از اقدامات مهم دانشگاه در راستای برنامه تحول نظام سلامت عنوان کرد و گفت: با اجرای این برنامه که در مراکز درمانی در حال اجراست، تحول چشمگیری در ارائه خدمات به مادران و بانوان صورت گرفته است.

وی با اشاره به کمبود نیرو در حوزه مامایی اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در سال جاری، نیروهای جدید مامایی به صورت پیمانی جذب دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواهد شد که در صورت تحقق آن گام موثری در کاهش مشکل  کمبود نیرو و همچنین افزایش خدمات برداشته می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد،با تاکید بر اینکه باید از پتانسیل نیروهای مامایی به نحو مطلوبی استفاده شود، از ماماهای شاغل در دانشگاه خواست با ارائه پیشنهادهای کاربردی، دانشگاه را در برنامه ریزی و اجرای برنامه ها یاری کنند.

گفتنی است: در این مراسم از 27 نفر از ماماهای نمونه دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدردانی شد.


آخرین اخبار