تجلیل از 27 ماما برگزیده دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

آئین بزرگداشت روز جهانی ماما طی مراسمی و تقدیر از برترین های این حوزه با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از ماماهای زیر پوشش این دانشگاه برگزار شد.

 

به گزارش وب دا، در این مراسم که در تالار ابن سینا برگزار شد، از 27 ماما برگزیده دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدردانی شد.

قائم مقام معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مشهد طی سخنانی در این مراسم گفت: مراقبتهاي قبل از بارداري و بعد از زايمان توسط ماما يكي از عوامل مهم حفظ سلامتي مادر و جنين است و ماما با عملكرد درست در حوزه مراقبت مي تواند به مادر و نوزاد حيات دهد.

دکتر کاظم فرهمند افزود: در حال حاضر 825 ماما در مراكز بهداشت روستايي و شهري زير پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوي فعاليت دارند كه نقش آنان در مراقبت از مادران باردار از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت مقوله پیشگیری بر درمان در مراکز بهداشت گفت: در حوزه فعاليت ماماها مراقبتهاي بعد از بارداري و پس از زايمان بسيار اهميت پيدا مي كند.

وی اظهار كرد: اگر مراقبت هاي لازم بعد از بارداري به خوبي انجام شود مادر در روند زايمان دچار مشكل نمي شود و مي توان با انجام اين مراقبتها برخي از موارد منجر به مرگ مادر را كاهش داد.

قائم مقام معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مشهد با اشاره به بارداريهاي پرخطر و اهميت اقدامات مامایی خاطر نشان کرد: افزایش سن مادران باردار و بيماريها از عوامل ایجاد بارداري های پرخطر است.

دکتر فرهمند با بيان اينكه احتمال شيوع التور در اين فصل زياد است، افزود: با توجه به نزديكي به فصل شيوع اين بيماري ماماها بايد مراقبت ها از زنان باردار را بيش از پيش جدي بگيرند.

قائم مقام معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مشهد گفت: امسال در آغاز فصل پاييز و شيوع آنفلوآنزا كلاس هاي بازآموزي و به روز كردن اطلاعات براي ماماها در مراكز بهداشتي برگزار مي شود تا مراقبت ها از مادران باردار به خوبي انجام گيرد.

آخرین اخبار