انجام چهاردهمین عمل موفقيت آميز پيوند قلب در بیمارستان امام رضا(ع)

  • PDF

چهاردهمین عمل پیوند قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر روي یک بيمار 49 ساله درمركز پيوند قلب بیمارستان امام رضا (ع) با موفقيت انجام شد.

 

به گزارش وب دا، دكتر رضا باقري رئيس تيم پيوند قلب و ريه دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: این عمل پیوند قلب که دومین عمل پيوند در مركز پيوند قلب بيمارستان امام رضا (ع) در سال 95 است به سرپرستي دکتر محمد عباسی متخصص جراح قلب بیمارستان و عضو هيات علمي دانشگاه و همراهي تیم پزشکی پیوند با موفقیت صورت پذیرفت.

دكتر محمد عباسي دراین باره گفت: بیمار محمد رضا مروجی قدسی که از نارسایی قلبی رنج می‌برد پس از  تحمل انتظاری طولانی و حضور در لیست پیوند، سرانجام در 26 اردیبهشت سال جاري موفق به پيوند و دریافت قلب گردید.

وی گفت: قلب اهدایی این عمل از بیمار مرگ مغزی 45ساله به نام نور محمد گروهی که در اثر سانحه اي دچار مرگ مغزي شده بوددریافت شده است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: بر اساس گزارشهای دریافتی از بخش جراحی قلب بیمارستان  در حال حاضر گيرنده قلب، در شرایط مطلوب و در بخش ICU بیمارستان تحت مراقبتهای ویژه پزشکی قرار دارد و تا چند روز آینده به بخش قلب منتقل خواهد شد.

آخرین اخبار