با حضور معاون درمان، افتتاح بلوک زایمان بیمارستان 22 بهمن خواف

  • PDF

در راستای برنامه تحول نظام سلامت، بلوک زایمان بیمارستان 22 بهمن شهرستان خواف با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد.

به گزارش وب دا، این طرح در قالب برنامه تحول نظام سلامت و اجرای بسته ترویج زایمان ایمن در مدت هشت ماه و با زیر بنای 460 متر مربع و با هزینه ای بیش از 3 میلیارد و 500 میلیون ریال به اجرا در آمده است.

قرار است این طرح پس از تجهیز تا یک ماه آینده به بهره برداری برسد.

دکتر ناهید صاحبدل فر رییس بیمارستان 22 بهمن خواف در گفتگو با وب دا اظهار داشت: در حال حاضر این مرکز با دارا بودن سه پزشک متخصص زنان(دو مقیم و یک تمام وقت جغرافیایی) به مراجعین خدمات ارائه می دهد و از آغاز برنامه تحول نظام سلامت و با اقدامات انجام شده در این مرکز میزان سزارین از 29.6 درصد به 16 درصد کاهش یافته است.

وی کاهش مداخلات و انجام زایمان به روش فیزیولوژیک، رعایت استانداردهای ابلاغی، مقیم شدن پزشک متخصص زنان، همکاری مناسب ماماها و برگزاری دوره های آموزشی پیش از زایمان را از جمله اقدامات موثر در این مرکز برشمرد و خاطر نشان کرد: در حال حاضر این مرکز رتبه نخست کاهش آمار سزارین را در استان خراسان رضوی به خود اختصاص داده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم ضمن افتتاح بلوک زایمان، از بخش های این مرکز شامل مراقبتهای ویژه داخلی، جراحی و اطفال بازدید و روند ارائه خدمات را مورد بررسی قرار داد.

 

آخرین اخبار