0246.jpg - 8.95 kBرئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با توجه به تغییر وضعیت کرونایی و افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی، برنامه بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است و در یک هفته اخیر  8 هزار و217 مورد بازدید در این خصوص انجام شده است.

مهندس محمد باباخانی ، در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: در قالب این بازدیدها، یک هزار و 154 مورد از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، اخطار دریافت کردند و یا به مراجع قضایی معرفی شدند و 22 مرکز نیز پلمب شد.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی های انجام شده در حال حاضر میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح جامعه 66.3 درصد است تصریح کرد: در حال حاضر میزان استفاده از ماسک38.5درصد  است و تنها 51.7 درصد نسبت به فاصله گذاری اجتماعی توجه دارند که با توجه به شرایط کرونا، رضایت بخش نیست.

رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در شرایط فعلی مشهد با توجه به افزایش بیماران و شرایط نارنجی محدودیت ها طبق رنگ شهر تغییر می کند تا از شیوع گسترده تر بیماری جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه در ایام محرم که مردم اقدام به تهیه و پخش نذورات می کنند باید اصول بهداشتی به خوبی رعایت شود تا غذای سالم در اختیار عزاداران قرار گیرد، عنوان کرد: تاکنون 156 مورد بازدید  از ایستگاه های صلواتی  انجام شده است، البته هنوز همه ایستگاه های صلواتی فعال نشده اند و در روزهای آتی از همه ایستگاه ها بازدید خواهد شد.

خبرهای روز

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image