مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به حضور خانواده معزز شهدا در جمع اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتخار می‌کنیم.

دکتر سیدروح‌الله هاشمی‌نژاد در  حاشیه این دیدار در گفتگو با وب دا، ضمن عرض تبریک ایام هفته دفاع مقدس و عرض تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع)، اظهار کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس با خانواده معزز شهید دوران جنگ تحمیلی، شهید حسن پرنده‌رضوانی دیدار داشتیم، شهید والامقامی که از همرزمان شهید محمود کاوه بود و در سال ۱۳۶۲ در کردستان به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود.

وی تصریح کرد: فرزند این شهید والامقام دکتر جواد پرنده رضوانی از پرسنل معاونت غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده و جای بسی افتخار است که حضور خانواده معزز شهدا را در جمع اساتید و کارکنان این دانشگاه داریم.

مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ما همواره قدردان و قدرشناس تلاش‌ها و از خودگذشتگی‌های تمامی شهدا و ایثارگران عزیز هستیم، خاطرنشان کرد: در این دیدار صمیمانه دکتر کیانی رئیس دانشگاه، معاون غذا و دارو،مدیر روابط عمومی و مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشتند و ضمن دیدار با همسر و فرزند شهید پرنده‌رضوانی، با آرمان‌های این شهید والامقام تجدید میثاق کردند.

دکتر هاشمی‌نژاد افزود: همسر شهید پرنده‌رضوانی در این دیدار ‌گفت دو شب قبل از این حضور خواب شهید را دیده و همسرش به او گفته "مهمان ویژه‌ای خواهی داشت و خوب از آنان میزبانی کن" و این نکته برای ما بسیار قابل توجه بود و خود گویای آن است که شهدا همواره در کنار ما هستند و در کنار آن از برنامه‌های ما هم مطلع هستند.

وی با تاکید بر اینکه نقش شهدا در راه حفظ ناموس و نجات میهن بر هیچکس پوشیده نیست، گفت: هفته دفاع مقدس یکی از بهترین فرصت‌ها برای زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدای والامقام قدرشناسی از خانواده‌های معزز آنان بوده تا ایثارگری‌هایشان را برای خودمان یادآوری کنیم و ضمن یک تجدید روحیه، با انگیره بیشتر نسبت به قبل در مسیر خدمت به مردم تلاش کنیم.

مدیر امور شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که تعداد زیادی از ایثارگران اعم از جانبازان و آزادگان در این دانشگاه شاغل هستند، تاکید کرد: برای همه ما باعث افتخار است که حضور شهدای زنده را در جمع خودمان داریم و قطعاً این حضور در انگیزه بیش از پیش دانشجویان در تداوم راه پرافتخار شهدا بسیار موثر بوده و اوج آن در ایام بحران کرونا به‌ بهترین شکل ممکن دیده شد و این دانشگاه ۲۱ شهید مدافع سلامت در طول ۳۲ ماهه کرونایی تقدیم کرده‌ است.

دکتر هاشمی‌نژاد بیان کرد: روحیه ایثار و شهادت به‌‌خوبی در جامعه ساری و جاری بوده و در سطح کشور داریم بسیاری از شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت را پدرشان در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌ و خود در سنگری دیگر ادامه دهنده راه پدر بودند و در مسیرهای دفاع از مقدسات و دفاع از سلامت جامعه جان خویش را تقدیم کرده‌اند.

203.jpg - 131.84 kB

202.jpg - 158.05 kB

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image