کنگره ملی پیوند اعضاء با حضور جمعی از پزشکان، صاحبنظران و اعضای هیات علمی کشور، در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، این کنگره در محورهای اخلاق در پیوند، پیوند در ایران، کلیه های پیوندی، نحوه برخورد با بیماران حساس شده در پیوند کلیه، پیوند کلیه در کودکان و بزرگسالان، چالش های قبل و بعد از پیوند، عود بیماری های گلومرولی بعد از پیوند کلیه، پیوند از دهنده مرگ مغزی و سیر PMP  در مشهد، نقش پزشکی هسته ای در پیوند به مدت دو روز و طی روزهای 19 و 20 خرداد برگزار می شود.

رییس بیمارستان پیوند اعضای منتصریه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این کنگره در گفتگو با وب دا  اظهار کرد: در حال حاضر تمام عمل های پیوند قابل انجام در کشور از جمله قلب، کلیه، کبد، ریه، پانکراس، قرنیه و پوست در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه انجام می شود.

دکتر محسن علی خاطر نشان کرد: تا کنون حدود یک هزار و 200 عمل پیوند از اهدا کننده مرگ مغزی در مشهد انجام شده که موجب نجات و ادامه زندگی 5 هزار بیمار نیازمند به عضو شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ردیف دانشگاه های برتر کشور در زمینه پیوند عضو از اهدا کننده مرگ مغزی به شمار می رود تصریح کرد: انجام بیش از  480 مورد پیوند کبد و حدود 100 مورد پیوند قلب تنها بخشی از اقدامات و دستاوردهای حوزه پیوند دانشگاه علوم پزشکی مشهد محسوب می شود. 

100.jpg - 92.96 kB

 

101.jpg - 72.09 kB

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image