آغاز همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دانشگاه Macquarie استرالیا

  • PDF

 Ø§Ù…ضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه های مونستر آلمان و علوم پزشکی مشهدمدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از انعقاد تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه Macquarie استرالیا خبر داد و گفت: یکی از مهمترین مدل های همکاری بین المللی دانشگاه ها، عقد قراردادهای مدرک دوگانه در دوره های دکتری است.

دکتر خواجوی راد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: دو دانشگاه با شناختی که از سطوح آموزشی، پژوهشی و تحصیلات تکمیلی یکدیگر دارند نسبت  به انعقاد این گونه قراردادهای بین المللی اقدام می کنند. در این دوره ها دانشجو با داشتن اساتید راهنما از هردو دانشگاه، نیمی از دوره را (دانشجویان دکتری حداقل ۲ سال) در دانشگاه مبدأ و نیمی دیگر را در دانشگاه مقصد سپری می کند و در صورت برآورده کردن شرایط لازم، در پایان از هر دو دانشگاه فارغ التحصیل می شود.

وی این دوره ها را فرصت مناسبی برای بهره مندی دانشجویان از نقاط قوت هر دو دانشگاه، شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های علمی دانشگاه های ایران وگسترش تبادلات علمی با دانشگاه های معتبر دنیا عنوان کرد و گفت؛ دانشگاه Macquarie سیدنی استرالیا برنامه های تحصیلی دکتری مشترک (Cotutelle) را با هدف ارتباطات عمیق و پایدار با دانشگاه های بین المللی برگزار می کند و تا کنون  با تعدادی از دانشگاه های ایران از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه صنعتی شریف در این برنامه همکاری داشته و اکنون این ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز برقرار شده است.

شایان ذکر است فرزانه برومند دانشجوی دوره دکتری رشته آمارزیستی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان اولین دانشجوی مشترک دو دانشگاه تحقیقات خود را از ابتدای ماه جولای2019  در دانشگاه Macquarie ادامه خواهد داد. در این پروژه تحقیقاتی مشترک، بورسیه iMQRES  که شامل هزینه تحصیل، هزینه زندگی در استرالیا در طول دوره و یک بلیط رفت و برگشت مشهد-سیدنی است از دانشگاه Macquarie به این دانشجو تعلق گرفته است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.