امتحانات پایان ترم دانشجویان با تفکیک رشته‌ و دانشکده به شکل حضوری برگزار می‌شود

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:با تلاش مدافعان سلامت دستاوردهای خوبی در بحث مبارزه با کرونا داشتیممعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان به شکل حضوری و به‌صورت رشته‌به‌رشته و دانشکده‌به‌دانشکده بوده تا هیچگونه دغدغه‌ای در بحث ازدحام خوابگاه‌ها و محل‌های برگزاری امتحان وجود نداشته باشد.

دکتر فریبرز ثمینی در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا، اظهار کرد: در رابطه با ادامه روند برنامه‌های آموزشی در جلسات مختلف وبیناری که با معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیران ستادی و معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد، دستورالعمل وزارت بهداشت ابلاغ شد که در راستای دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا بود.

وی افزود: این دستورالعمل از سوی تمامی دانشگاه‌ها لازم‌الاجرا بوده و طی آن قرار شد که کلاس‌های تمامی رشته‌های علوم پایه و فیزیوپاتولوژی تا انتها به‌صورت مجازی برگزار شود، البته کلاس‌های رفع اشکال حضوری بنا به تشخیص اساتید با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه امتحانات با برنامه‌ریزی قبلی با رعایت نکات بهداشتی در خوابگاه‌ها و محل‌های برگزاری امتحان به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان طبق آخرین اعلام معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قطعاً به‌صورت حضوری خواهد بود و برگزاری امتحانات را به شکل غیرحضوری و به‌صورت مجازی نخواهیم داشت و اگر هرگونه خبر و دستورالعمل جدیدی درخصوص تغییر در نحوه برگزاری امتحانات دریافت شد بلافاصله اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دکتر ثمینی تصریح کرد: برنامه‌های رزیدنت‌ها، فلوشیپ ها، فوق‌تخصص‌ها و انترن‌ها هم آغاز شده و طبق نظر وزارت بهداشت با مهیاکردن وسایل موردنظر به لحاظ وسایل حفاظت فردی و جلوگیری از ابتلای دانشجویان و اساتید به ویروس کرونا شرایط لازم فراهم شده است؛ همچنین مهیاکردن تمامی خدمات رفاهی همچون مهیاکردن خوابگاه و سلف سرویس را هم توسط معاونت دانشجویی داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که با حضور معاونان آموزشی و دانشجویی دانشگاه و معاونان آموزشی تمامی دانشکده‌ها برگزار شد، بیان کرد: مقرر شد که تمامی دانشکده‌ها برنامه‌های امتحانی را به‌گونه‌ای برگزار کنند که امتحانات پایان ترم دانشجویان به‌صورت رشته‌به‌رشته و دانشکده‌به‌دانشکده باشد تا هیچگونه دغدغه‌ای در بحث ازدحام خوابگاه‌ها و محل‌های برگزاری امتحان وجود نداشته باشد و نگرانی دانشجویان، والدین و مسئولان خوابگاهی و آموزشی دانشگاه هم برطرف شود.

 

 

ارائه تسهیلات آموزشی به دانشجویان مشمول آزمون جامع داروسازی

  • PDF

با توجه به عدم برگزاری آزمون جامع داروسازی (180 واحدی) در اسفندماه سال 98 بعلت اپیدمی بیماری کرونا و برگزاری این آزمون در شهریور و اسفند ماه سال 99، تسهیلات آموزشی برای کمک به مشمولین آزمون جامع داروسازی توسط دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شد.

به گزارش وب دا، بر اساس اعلام دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی، به این گروه از دانشجویان اجازه داده می‌شود واحدهای درسی پس از آزمون جامع مندرج در برنامه آموزشی داروسازی را اخذ و تحصیلات خود را تا قبل از پایان نامه به انجام رسانند.

همچنین به این گروه دانشجویان فرصت داده می شود تا قبل از برگزاری جلسه دفاع پایان نامه در آزمون جامع داروسازی شرکت و نمره قبولی اخذ نمایند.

 اعطای سایر مزایا و تسهیلات برای این گروه از دانشجویان همانند سایر دانشجویان داروسازی براساس مقررات مربوطه بلامانع است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ تمامی امتحانات دانشجویان به صورت حضوری برگزار می شود

  • PDF

گسترش آموزش های مجازی در دانشگاه ها امری ضروری و کاربردی استمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه شرایط برای برگزاری دوره های مجازی کلاس های درس دانشجویان در مقاطع علوم پایه و فیزیوپاتی تا پایان شهریور ماه فراهم است اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی تمامی امتحانات ترم به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

دکتر ثمینی در گفتگو با وب دابا بیان اینکه بر اساس دستور معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانشکده های زیر پوشش دانشگاه های علوم پزشکی بازگشایی خواهد شد خاطر نشان کرد: حضور تمامی دانشجویان در دوره های استاژری، اینترنی و دستیاری به صورت حضوری خواهد بود و برنامه ریزی های لازم در این زمینه در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: در نشست هماهنگی با معاونین آموزشی دانشکده ها، تاکید شده است با توجه به اینکه برخی از دانشجویان از خوابگاه استفاده می کنند، برای زمان حضور دانشجویان در محیط دانشکده برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای تهیه ملزومات مورد نیاز در دانشکده های دندانپزشکی  بودجه اختصاصی در نظر گرفته است خاطر نشان کرد: در دیگر دانشکده ها نیز برای تامین ملزومات حفاظتی در زمان حضور دانشجویان در کلاس های عملی و در فضای درمانی، آزمایشگاه ها، بالین بیمار برنامه ریزی های لازم در حال انجام است.

دکتر ثمینی تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش آمده، ترم جاری تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت و برای برگزاری کلاس های درس برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است. 

پژوهش های مرتبط با اخلاق زیست پزشکی در مدیریت کووید19 حمایت می شوند

  • PDF

براساس اعلام شورای عالی اخلاق پزشکی به منظور حمایت از پژوهش ها و مطالعات مرتبط با اخلاق زیست پزشکی در مدیریت پاندمی کووید19،تحقیقات پیشنهادی در این حیطه در اولویت بررسی و تصویب و حمایت قرار می گیرد.

به گزارش وب دا، بر اساس شورای عالی اخلاق پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور؛ قریب به یک فصل از  پاندمی کووید19  می گذرد و در این مدت چالش ها و پرسش های متعدد اخلاقی در حوزه های درمان، پیشگیری و کنترل این بیماری ها مطرح شده است. اگر چه بیشترین چالش های ایجاد شده نظام سلامت در حوزه های پیشگیری و درمان بوده اما حوزه های آموزش و پژوهش نیز با چالش های اخلاقی جدی و متعددی در این زمینه مواجه شده است. چالش ها و سوالاتی که پاسخ به آن می تواند تاثیر به سزایی بر سیاست گذاری ها در برخورد با این بیماری و نحوه مدیریت پاندمی آن داشته باشد.

 در این فراخوان آمده است؛ شورای عالی اخلاق پزشکی به عنوان بالاترین نهاد اخلاق پزشکی نظام سلامت کشورکه به عنوان بستری برای توسعه آموزشی، پژوهشی و بالینی اخلاق پزشکی در کشور است،با همکاری کمیته های ملی اخلاق بالینی، اخلاق در پژوهش و اخلاق در آموزش ،به منظور حمایت از پژوهش‌ها و مطالعات مرتبط با اخلاق زیست پزشکی در مدیریت پاندمی کووید 19، طرح‌های تحقیقاتی پیشنهادی در این حیطه را در اولویت بررسی ، تصویب و حمایت قرار داده است.

براین اساس از تمامی اعضای هیات علمی و پژوهشگران دعوت به عمل می آید طرح‌های پژوهشی مرتبط در این زمینه را حداکثر تا پایان خرداد‌ماه سال جاری در سامانه پژوهشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران به آدرس https://research.tums.ac.ir با انتخاب مرکز تحقیقات اخلاق پزشکی به عنوان مرکز هدف اول، ثبت نمایند. شایان ذکر است شورای پژوهشی مرکز، بررسی طرح‌‌های مذکور را در اولویت خود قرار داده و در اسرع وقت در مورد تصویب آنها تصمیم گیری خواهد کرد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دبیرخانه شورای عالی اخلاق پزشکی (مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران) به شماره 66419661 تماس و یا با آدرس ایمیل  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه نمایند.