برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد /تغییر برخی از محل های آزمون داوطلبان

  • PDF

آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی از صبح امروز با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری از کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد.

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این آزمون با حضور هفت هزار نفر از داوطلبان تمامی رشته های گروه علوم پزشکی در حال برگزاری است که 60 درصد از این تعداد را داوطلبان خانم تشکیل می دهند.

دکتر حسن قوامی با بیان اینکه این آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه و در نوبت های صبح و بعد از ظهر برگزار می شود خاطر نشان کرد: بر خلاف سال های گذشته که آزمون های صبح از ساعت 9 الی 12 و  بعد از ظهر از ساعت 15 آغاز می شد، در سال جاری به  منظور ضد عفونی کردن محل های آزمون و صندلی داوطلبان و آماده سازی محل، این آزمون از ساعت 16 برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بزرگترین محل های آزمون در سطح کشور محسوب می شود تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی، امسال این آزمون در محل های آزمون بیشتر با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی ویژه خانمها و دانشکده داروسازی ویژه آقایان برگزار می شود.

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در برگزاری آزمون های دکترای تخصصی، فلوشیپ و کارشناسی ارشد و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری از کرونا یکی از مراکز موفق در سطح کشور به شمار می رود اظهار کرد: در این آزمون نیز دارا بودن ماسک برای تمامی داوطلبان، فاصله گذاری حدود دو متر، رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تهویه مناسب محیط و استفاده از محلول های ضد عفونی به طور جدی مورد تاکید است و کاملا بر نحوه اجرای آن نظارت می شود.

دکتر قوامی با بیان اینکه تمامی داوطلبان پیش از برگزاری آزمون، فرم خود اظهاری سلامتی را تکمیل نموده اند تصریح کرد:  در محل های آزمون بخشی برای داوطلبان مبتلا به کرونا اختصاص یافته است و مراقبین نیز با لباس های حفاظتی در محل ها حضور دارند.

وی با بیان اینکه به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی، محل آزمون برخی رشته ها تغییر یافته است اظهار کرد: بر این اساس علوم آزمايشگاهي يک(خانم ها) صبح پنجشنبه محل ازمون از دندانپزشکی به دانشکده پزشکي تغییر یافت.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود:همچنین در رشته پرستاري(خانم ها)عصر پنجشنبه محل آزمون از دندانپزشکی به دانشکده پزشکي تغييیر يافت

وی افزود: رشته علوم ازمايشگاهي سه(خانم ها) ، صبح جمعه محل ازمون از دندانپزشکی به دانشکده پزشکي و رشته فن اوري تصويربرداري (خانم ها) ، عصرجمعه محل ازمون از دندانپزشکی به دانشکده پزشکي تغيير يافت.

 

اطلاعیه مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تغییر مکان آزمون برخی رشته های کارشناسی ارشد

  • PDF

اطلاعیه در خصوص ارائه اسناد کارانه پرسنل و پزشکانمدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اطلاعیه ای اعلام کرد: به منظور رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی، محل آزمون برخی از رشته های آزمون کارشناسی ارشد داوطلبان خانم تغییر یافت.

به گزارش وب دا، بر اساس این اطلاعیه، رشته محل آزمون رشته علوم آزمايشگاهي يک که صبح پنجشنبه برگزار می شود به دانشکده پزشکي تغییر یافت.

 

همچنین رشته پرستاری عصر پنجشنبه و محل آزمون دانشکده پزشکی، رشته علوم آزمایشگاهی سه، صبح جمعه در دانشکده پزشکی و رشته فناوری تصویربرداری عصر جمعه و محل آزمون  به دانشکده پزشکی تغییر یافته است.

مهلت نام نویسی در آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی تمدید شد

  • PDF

اطلاعیه معاونت آموزشی وزارت بهداشت: پذیرش بدون کنکور رشته‌های علوم پزشکی به هیچ وجه صحت نداردبر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،مهلت نام نویسی در آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی تا 23 مرداد تمدید شد

به گزارش وب دا، دستیاران رشته های تخصصی دندانپزشکی متقاضی شرکت در آزمون بورد دندانپزشکی سال 99 تا روز پنج شنبه  23 مردادماه فرصت دارند تا نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

به گزارش وب دا، پیرو اطلاعیه های قبلی مندرج در سایت  مرکز سنجش آموزش پزشکی  و سامانه obligat.behdasht.gov.ir  ثبت نام و ارسال مدارک آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام اولیه نشده اند، در سایت و سامانه مذکور از تاریخ21 لغایت 23 مرداد  تمدید گردیده است و داوطلبان تا روز پنج شنبه  بیست و سوم  مردادماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

نخستین دانشجوی دوره دکترای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانش آموخته شد

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ حفظ سلامت اساتید و دانشجویان از مهمترین اولویت های این معاونت استنخستین دانشجوی دوره دکترای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت در دفاع پایان نامه خود دانش آموخته شد.

به گزارش وب دا، هادی علیزاده با دفاع پایان نامه خود در خصوص تب مالت و عوامل اثر گذار در ابتلا به این بیماری موفق به اخذ دانش نامه دکترای تخصصی در رشته آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت شد.

عضو هیات علمی گروه آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت دانشگاه  علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد:تب مالت یکی از هفت بیماری شایع مشترک انسان و دام بوده که تهدیدکننده سلامت انسان است، زیرا به راحتی قابل گسترش بوده و عمده دلایل در خوردن شیر نجوشیده و جگر خام و یا گوشت خام غیر بهداشتی است.

دکتر محمد واحدیان شاهرودی با بیان اینکه در این پایان نامه علل ابتلا به بیماری تب مالت در شهرستان تربت حیدریه مورد بررسی قرار گرفت خاطر نشان کرد: در این پروژه 450 نفر در گروه  های سنی مختلف و پس از ان 140 نفر به مدت یک سال مورد بررسی قرار گرفتند و نتایج این طرح نشان داد که با مدیریت به‌موقع در گام نخست می‌تواند بهترین اقدامات پیشگیرانه را داشت؛ همچنین از عوارض و علائم آن هم می‌توان به تب و سرفه شدید و نیز درد و سوزش دستگاه تناسلی، قلب، کبد، ریه و غیره اشاره کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بیماری‌های زیادی همچون تب مالت و تب کریمه کنگو بین انسان و دام مشترک است، اظهار کرد: حتی دلایلی مطرح شده که ویروس کرونا از حیوان به انسان منتقل شده است و باید ضمن بالابردن سطح آگاهی خود، به توصیه‌های پزشکان که در راستای حفظ سلامتمان بیان می‌شود عمل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: مردم باید هشدارها را جدی بگیرند ، عمده مشکل روزهای کرونایی در بی‌تفاوتی‌های کسانی بود که می‌گفتند کرونا برای ما نیست و زمانی برایشان باورپذیر شد که خودشان یا اطرافیانشان درگیر این بیماری شدند.

دکتر واحدیان شاهرودی گفت: کسانی که ارتباط مستقیم با دام و طیور دارند حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند، زیرا امکان انتقال ویروس از حیوان به انسان وجود دارد، ضمن اینکه نگهداری و ذبح پرندگان و حیوانات در منزل توصیه نمی‌شود.

عضو هیات علمی گروه آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: آموزش‌های مجازی و واقعی باید در کنار هم باشند تا در دوره بحران کرونا بتوانیم مدیریت درستی داشته باشیم و این ویروس حداقل تا مدتی دیگر در کنار ما خواهد بود و اگر می‌خواهیم که دوباره با تشدید بحران مواجه نشویم باید ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌گونه‌ای تصور نکنیم که این بیماری تمام شده است.