کارگاه آموزشی مراقبت پای دیابتی برگزار می شود

  • PDF

کارگاه آموزشی مراقبت پای دیابتی ویژه پرستاران دردانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا ؛ این کارگاه به همت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد وپژوهشگاه علوم غددومتابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف فراهم آوردن دانش تخصصی نظری و مهارت های بالینی لازم برای ارزیابی فرد مبتلا به پای دیابتی و سپس طرح ریزی برنامه مراقبتی برای این گروه از بیماران با تاکید بر کار گروهی و ارجاع به موقع به متخصص مربوطه، به مدت دو روز در تاریخ های 24 و 25 آبان ماه جاری برگزار می شود.

در این کارگاه دو روزه،پرستاران با دانش نظری ؛اپیدمیولوژی پای دیابتی و نظام  درمانی- مراقبتی در پای دیابتی،غربالگری پای دیابتی و شناسایی انواع زخم پای دیابتی ،راهکار های کنترل و مدیریت مشکلات مربوط به پای دیابتی به منظور ارائه بهترین مراقبت،نقش پرستار در مراقبت از پای دیابتی و تدوین برنامه مراقبت پرستاری پای دیابتی آشنا می شوند.

در این دوره روش های  غربالگری پای دیابتی و شناسایی انواع زخم پای دیابتی در محیط عملی، راهکار های کنترل و  مدیریت پای دیابتی و به کارگیری صحیح آن ها در محیط عملی  و راهکار های آموزش و بازتوانی پای دیابتی و به کارگیری صحیح آن ها در محیط عملی ارائه خواهد شد.

قابل ذکر است دراین کارگاه خانم دکتر ندا مهرداد بعنوان دبیر علمی و آقایان دکتردهقان نیری و اکبرزاده به سمت دبیران اجرایی کارگاه مسئولیت دارند .

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.