رییس دانشگاه، بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دستور کار قرار گرفته است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در راستای طرح تحول نظام سلامت و گام چهارم آن که طرح تحول و نوآوری در نظام آموزشی است؛ بحث بین المللی سازی در دستور کار دانشگاه ها قرار گرفت.

دکتر محمد رضا دارابی در گفت و گو با وب دا؛ در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری با جمهوری تاتارستان گفت: به همین منظور دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز جهت کسب اعتبار بین المللی و بین المللی سازی تصمیم ارتباط و تعامل با دیگر کشورها از جمله جمهوری تاتارستان از کشور روسیه گرفت.
وی تأکید کرد: در همین راستا هیاتی از دانشگاه غازان جمهوری تاتارستان جهت ایجاد همکاری های آموزشی، پژوهشی و تکنولوژی در حوزه سلامت در مشهد حضور پیدا کرده تا در بازدید از یک سری واحدهای درمانی دانشگاه مشهد با حوزه فعالیت های دانشگاه آشنا شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در ادامه بنا شد تفاهم نامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمهوری تاتارستان دانشگاه غازان در زمینه های آموزشی، پژوهشی و انتقال تکنولوژی منعقد شود و در آینده نیز در زمینه تبادل استاد و دانشجو ارتباطات خوبی را ایجاد کنیم.
دکتر دارابی بیان داشت: ما تلاش داریم بتوانیم در ارتباطی دو سویه میان دو دانشگاه و استان خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان زمینه را  جهت ارتقای کیفی خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی به خصوص در زمینه ساخت سمیلاتورها یا شبیه سازی هایی که برای آموزش دانشجویان پزشکی در مقاطع به خصوص تخصصی نیاز است ایجاد کنیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار