بايد در مسير مرجعيت علمي و همسو شدن با دانشگاه هاي كارآفرين حركت كرد

  • PDF

رییس مركز امور هیات علمي وزارت بهداشت، گفت: در ميان  12 بسته طراحي شده در تحول و نو آوري در آموزش دو بسته همسو شدن با دانشگاه نسل سه و گذر از اين نسل به دانشگاه نسل چهار و مرجعيت علمي داراي اهميت بسياري است.

به گزارش وب دا؛ دكتر سيد علي حسيني در مراسم اختتاميه يازدهمين جشنواره شهيد مطهري در دانشگاه علوم پزشکی مشهد  گفت: تحول اساسی در دانشگاه بدون حضور موثر اعضاي هيات علمي امكان پذير نيست و هر اتفاق مهمی اگر بنا است در حوزه دانشگاهي شكل بگيرد حتما بايد با محوريت اعضاي هيات علمي و اساتيد ارزشمند شكل بگيرد.

وي ادامه داد: تحول و نوآوري از سال 1394 در حوزه معاونت آموزشي با دستور وزير بهداشت به شكل اجرايي در آمد كه بر اين اساس 11 بسته تحول به همراه يك بسته پايش در وزارت بهداشت طراحي شد.

نماينده وزارت بهداشت در  دبيرخانه تحول آموزش منطقه 9 آمايشي كشور ابراز داشت: بر اين اساس تعدادي از برنامه ها و محورهاي مشترك را كه فكر مي كنيم در همه دانشگاه هاي كشور مي تواند نهادينه شود با محوريت اعضاي هيات علمي، دستياران، دانشجويان (خصوصا در مقاطع تحصيلات تكميلي) و همكاران ما در ستادهاي نظارتي در حوزه هاي مختلف (خصوصا در معاونت هاي آموزشي و پژوهشي) در دانشگاه ها مشخص شد.

رییس مركز امور هيات علمي وزارت بهداشت، بيان داشت: دو بسته مهم در ميان بسته هاي تحول و همسو شدن با دانشگاه نسل سه و گذر از اين نسل به دانشگاه نسل چهار است و مرجعيت علمي در اين بین داراي اهمیت بسياري است.

نماينده وزارت بهداشت در  دبيرخانه تحول آموزش منطقه 9 آمايشي كشور  افزود: ما بايد از گروه ها و دانشكده ها بيرون بياييم و در سطح گروه هاي آموزشي منطقه، كشوري و جهاني فكر كنيم.

دكتر حسيني يادآور شد: برخي از دوستان اين موقعيت را سخت مي دانند؛ اما حقيقتا مرجعيت علمي پيدا كردن كاري ساده است و بايد مقداري تفكرات خود را با اين شرايط تطبيق دهيم و به عنوان مثال تا زماني كه همكاران ما  در دانشكده داروسازي در كنار همكاران گروه هاي بهداشتي، بايوفيزيك، بيو شيمي، مهندسي مواد، مهندسي مكانيك و غيره قرار نگيرند و پروژه مشترك نداشته باشند موفق نخواهند بود.

وي به موفقيت هاي كلان منطقه 9 آمايشي در سطح بين المللي اشاره كرد و گفت: بسترهاي خوبي در دانشگاه هاي علوم پزشکی وجود دارد و دانشگاه علوم پزشكي مشهد و كلان منطقه اي مانند سبزوار، بجنورد و نيشابور در اين راستا جزو بهترين دانشگاه ها هستند.

 رییس مركز امور هيأت علمي وزارت بهداشت ابراز داشت: اطمينان داريم اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد در سطح ملي و بين المللي برجسته هستند و اين تنها درسطح گروه آموزشي مثمر ثمر نخواهد بود.

دكتر حسيني متذكر شد: اين شعار نيست زيرا بسياري اين فرايند را آغاز كرده اند. از دو سال قبل در دانشگاه مشهد در حوزه توسعه علوم اعصاب كارهاي خوبي آغاز شد و ارتباطات علمي كه امروز بين مشهد و دانشگاه آلمان شكل گرفته يكي از همان بسترهاي مورد نياز است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار