عملکرد معاونت آموزش دانشگاه در فصل بهار

  • PDF

توسعه علوم اعصاب در سطح ملی و بین المللی از ماموریت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهداجرای بهینه سازی آموزش پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی  مشهد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  با اشاره به اینکه در سال جاری آموزش دانشجویان پزشکی از آموزش دستیاران تخصصی و فوق تخصصی تا حدی جدا سازی می شود اظهار داشت:به همین منظور این دانشگاه به عنوان یکی از سه مرکز پایلوت جهت بهینه سازی آموزش پزشکی عمومی به دنبال انجام این مهم است.

به گزارش وب دا، دکتر اعتضاد رضوی تصریح کرد: بر این اساس فعالیت های خوبی را دانشکده پزشکی انجام داده است و حوزه معاونت آموزشی نیز به دنبال این است فضای لازم را جهت آموزش پزشکی عمومی در بیمارستان هاشمی نژاد ایجاد کند.

وی ابراز داشت: تلاش داریم تا مهر آینده از این فضا به عنوان یک بیمارستان جنرال و عمومی با درمانگاه های سطح یک برای آموزش سرپایی دانشجویان پزشکی استفاده کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: در فراخوان هیأت علمی نیز تلاش شده اساتیدی جذب شوند؛ که تخصص جنرال رشته های اصلی داخلی، اطفال، زنان و جراحی را دارا باشند و تعیین محل خدمت این اساتید در مرکز هاشمی نژاد باشد که تحت عنوان «مرکز آموزش پزشکی عمومی در بیمارستان هاشمی نژاد» نامگذاری خواهد شد.

دکتر اعتضاد رضوی ابراز داشت: بیمارستان شهید هاشمی نژاد با زیر پوشش قرار دادن حدود دو میلیون نفر از مردم شهر مشهد از نظر آموزشی و بیمار از جایگاه خوبی برخوردار است و با تاسیس درمانگاه بزرگی که در این بیمارستان که بر اساس استانداردهای آموزشی در حال ساخت است و با بیمارستان جنرالی که در حال ساخت است امیدواریم این مرکز به الگویی جهت آموزش پزشکی عمومی در سطح ملی معرفی شود.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت آموزشی این معاونت اشاره کرد و اظهار داشت: نصب و راه اندازی سیستم جامع آموزشی مرواریدبرای ارایه خدمات آموزشی به دانشجویان ودانش آموختگان از جمله مهمترین اقدامات این حوزه در فصل بهار به شمار می رود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اتمام فاز اول بایگانی دیجیتال  با انجام اسکن‏/ اوراق بیش از 50 هزار پرونده دانش آموختگان و دانشجویان، خرید و نصب سامانه دانش آموختگان و طراحی فرآیندهای ارائه خدمت به دانش آموختگان به صورت غیر حضوری، پذیرش غیرحضوری – ثبت نام آزمون ها،خدمات یکپارچه و جامع آموزشی به دانشجو – استاد (مدیریت امور آموزشی)،کنترل و مدیریت دوره های آموزشی دستیاری تخصصی پزشکی ، تخصصی دندانپزشکی، راه اندازی سامانه برگزاری آزمون های برخط (تمامی رشته – مقطع های دانشگاه) و سیستم مدیریت اسناد (پرونده الکترونیکی دانشجویان) را از دیگر اقدامات انجام شده در سه ماهه نخست سال جاری برشمرد.

دکتر اعتضاد رضوی با اشاره به طراحی فرآیند محاسبه تعهدات آموزش رایگان دانش آموختگان در بستر سامانه آموزشی مروارید اظهار داشت: با طراحی این سامانه ها  که در بستر یک سامانه جامع اتوماسیون آموزشی قرار دارد ، بصورت یکپارچه تمامی سرویس های مورد نظر همچون آزمون میان دوره الکترونیک علوم پایه وپیش کارورزی (پزشکی)،آزمون میان دوره علوم پایه (دندانپزشکی )،فلوشیپ ،آزمون میان دوره علوم پایه وپیش کارورزی،آزمون گروه چشم پزشکی (رزیدنتی)،آزمون صلاحیت بالینی  دوره دهم،گروه چشم پزشکی (رزیدنتی)،گروه چشم پزشکی (استاژر و اینترنی ) و گروه چشم پزشکی (اینترنی) قابل دسترسی خواهند بود.

دکتر اعتضاد رضوی در ادامه اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان دانشگاه مادر و قطب منطقه ۹ آمایشی و خراسان و به عنوان دبیر خانه تحول، متولی برنامه های تحول آموزش در تمام دانشگاه ها، دانشکده ها و موسسات آموزش عالی منطقه است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: ۹ دانشگاه و دانشکده مستقل در خراسان بزرگ وجود دارد که برنامه های تحول را در تمام این دانشگاه ها پی گیری می کنیم.

دکتر اعتضاد رضوی، تصریح کرد: تلاش می شود، بخش کلینیکال نوروساینس در سه حیطه مرکز جامع صرع، اختلالات حرکتی عصبی و اختلالات رشته های عصبی تقویت شود تا در حوزه توسعه و رشد به همت اساتید و کارگروه نوروساینس فعالیت هایی که در شرایط فعلی انجام نمی شود اجرایی گردد.

وی اظهار داشت: در حوره تکنولوژی آموزشی مهمترین کاری که در این دوره به عنوان هدف و با توجه به بعد ملی در تلاش هستیم آغاز شود؛ ایجاد مرکز جامع مهارت ها و فناوری های نوین آموزشی است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: جهت تحقق این هدف فضای مناسبی در بیمارستان امام رضا(ع)، در دو هزار متر اختصاص داده شده است تا در جهت حل یکی از مشکلات آموزشی گام مناسبی برداشته شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار