نشست معاونین آموزشی کلان منطقه 9آمایشی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد

  • PDF

نشست دوره ای معاونین آموزشی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی عضو کلان منطقه 9 آمایشی کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا ،نشست دوره ای معاونین آموزشی کلان منطقه 9 آمایش سرزمینی سلامت کشور به منظور ارائه گزارش برنامه های عملیاتی درون دانشگاهی، وکلان منطقه ای و بررسی سامانه پایش و سنجش برنامه های عملیاتی وزارت بهداشت(HOP) در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش کلان منطقه 9 با تاکید بر ارایه گزارش کامل و جامع فعالیت های اعضا در پایان هر ماه و هرفصل،گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در چندماه اخیر و در راستای برنامه های طرح تحول آموزش شاهد فعالیت ها و تحولات مطلوبی بوده است که از جمله آنها افتتاح بخش شبیه سازهای جراحی(سیمیلاتور) در مرکز جامع مهارت های بالینی و فن آوری های نوین آموزشی دانشگاه در بیمارستان امام رضا (ع) بوده است.

دکتر اعتضاد رضوی دستگاه های موجود در این مرکز را برای دانشجویان دوره های post graduate وUnder graduate قابل استفاده دانست وافزود: مهمترین ویژگی این مرکز آنست که فراگیر پیش از ورود به محیط های واقعی بالینی،آموزشهای عملی لازم را می بیند تا بتواند تشخیص و درمان های درستی داشته باشد ودرصد خطا را به حداقل برساند.

وی دربیان فعالیت های دانشگاه مشهد اظهار داشت، با توجه به واگذاری مأموریت ویژه توسعه و تعالی علوم دندانپزشکی به دانشگاه علوم پزشکی مشهدگردهمایی معاونین آموزشی و رابطین تعالی و کارشناسان آموزشی دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور با حضور مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جهت ارتقاء بهره وری و اجرایی کردن استراتژی های نوین پیش بینی شده در طراحی کوریکولوم دندانپزشکی عمومی کشور برگزار شد.

دکتراعتضاد رضوی ابراز داشت: کارگروه توسعه و تعالی علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دستاوردهای چشمگیری دست پیدا کرده است که از آن جمله می توان به  انعقاد قرارداد همکاری مشترک آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه مونستر آلمان، برگزاری دومین همایش بین المللی التهاب سیستم عصبی و دومین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب و شروع به کار و گسترش مرکز درمان تخصصی صرع در بیمارستان امام رضا (ع) شماره 2 اشاره کرد.

در ادامه این نشست دکتر سرآبادانی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی با اشاره به پانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه مشهد گفت: فرآیند بررسی صلاحیت علمی پانزدهمین فراخوان جذب هیأت علمی این دانشگاه به صورت مصاحبه و ایستگاهی انجام شد که در آن داوطلبین باید در مدت زمان معین موضوعی علمی را ارائه می کردند وپس از آن سوألات انگیزشی پرسیده می شد و در نهایت توسط اساتید مربوطه ارزشیابی به عمل آمد.

در این نشست معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، بیرجند،بجنورد،گناباد،سبزوار،تربت حیدریه و دانشکده های علوم پزشکی نیشابور،اسفراین، و تربت جام حضور داشتند که به ارایه گزارش عملکرد خود در حیطه طرح تحول و نوآوری آموزش پرداختند. 

گفتنی است گردهمایی آتی معاونین آموزشی کلان منطقه 9آمایشی مهرماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.