آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای جذب دانشجوی خارجی در 153 رشته تحصیلی

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگی این دانشگاه برای جذب دانشجویان خارجی در 153 رشته تحصیلی خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در نشست با نمایندگان عالی کشورهای عراق،ترکیه،پاکستان و  ترکمنستان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 960 عضو هیات علمی در رده های مختلف علمی، 9 هزار و 521 و 23 هزار کارمند بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی شرق کشور محسوب می شود اظهار کرد: با توجه به برنامه ها و اقداماتی که در این دانشگاه صورت گرفته است در حال حاضر این دانشگاه آمادگی جذب دانشجویان در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی را داراست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 260 دانشجوی خارجی در مقاطع عمومی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال تحصیل هستند خاطر نشان کرد: در مقاطع عمومی با توجه به اینکه مدت زمان تحصیل طولانی است دانشجو باید به زبان فارسی مسلط باشد اما در مقاطع تحصیلات تکمیلی آموزش به زبان انگلیسی خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران وجوه مشترک دینی ، مذهبی و زبانی زیادی با کشورهای همجوار دارد و این امر فرصت مناسبی برای تحصیل در این کشور محسوب می شود.

دکتر دارابی با اشاره به توانمندی های علمی، پزشکی و تجهیزاتی مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه اظهار کرد: این امر موجب شده است که بیماران از کشورهای مختلف برای درمان بیماری خود به مشهد مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری سلامت یکی از اولویت های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شمار می رود خاطر نشان کرد: با توجه به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مشهد و امکانات مناسبی که در مراکز درمانی این دانشگاه ایجاد شده است، تلاش می شود بهترین نوع خدمات به بیماران و مراجعین ارائه شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در طول 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران در تمامی زمینه های  اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پیشرفت های زیادی داشته است تصریح کرد: دراین مدت حوزه سلامت و ارتقاء شاخص های بین المللی بهداشتی و سلامتی ایران پیشرفت های شگرفی داشته اشت.

دکتر دارابی تاکید کرد: به جرات می توان گفت اگر در قبل از انقلاب اسلامی در بعد انسانی و تجهیزات پزشکی و علم طب وابسته به خارج بودیم امروز در حوزه نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی ، اقدامات درمانی و بهداشتی متکی به خود هستیم.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار