توصیه رییس دانشگاه به دانشجویان؛ خود را برای خدمت به مردم و ارتقاء سلامت جامعه آماده کنید

  • PDF

حوزه درمان از آموزش جدا نیست/ ارتقای خدمات به بیماران مهمترین اولویت دانشگاه علوم پزشکی مشهدرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر مشارکت فعالانه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه های آموزشی و پژوهشی، به دانشجویان توصیه کرد: در مدت زمان تحصیل،  خود را برای خدمت به مردم و ارتقاء سلامت جامعه آماده کنید.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی با بیان اینکه تمامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی پس از اتمام تحصیل خود به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با سلامت مردم در ارتباط هستند خاطر نشان کرد: باید در مدت زمان تحصیل با کسب مهارت و علم آموزی مطلوب، آماده خدمت رسانی به مردم و ارتقاء سلامت جامعه شد.

وی با بیان اینکه امنیت امروز کشورمان حاصل رشادت ها و تلاش های مردم در دوره های مختلف است تاکید کرد: وجود بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، یک برکت و فرصت معنوی برای دانشجویان مشهدی محسوب می شود که باید از آن به شکل مطلوبی برای آماده سازی خود در راه خدمت به مردم بهره گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال حاضر با بیش از 900 عضو هیات علمی، یکی از 5 دانشگاه برتر کشور است و جایگاه مناسبی نیز در عرصه های بین المللی داراست خاطر نشان کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی که در حال حاضر به دلیل شرایط کشور، دانشگاه ها با آن روبرو هستند، اعضای هیات علمی  و مسئولان دانشگاه تلاش می کنند تا با فراهم نمودن بستر مناسب، شرایط را برای کسب علم و انجام فعالیت های پژوهشی دانشجویان فراهم نمایند.   

دکتر دارابی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 30 درصد (3 هزار نفر) از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دوره های تحصیلات تکمیلی  و در 159 رشته در حال تحصیل هستند خاطر نشان کرد: بر اساس مجوزهایی که به دانشگاه اعطا شده است همچنین می توان نسبت به اختصاص 20 تا 30 درصد ظرفیت به دانشجویان خارجی نیز اقدام نمود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار

IMAGE
خدمات ایثارگرانه مدافعان سلامت ( پنج شنبه, 08 اسفند 1398 )