توسعه همکاری های بین المللی دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و مک کوئری استرالیا

  • PDF

نشست مشترک کارگروه بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با عضو هیات علمی دانشگاه مک کوئری استرالیا به منظور توسعه همکاری های بین المللی و تعاملات علمی دانشگاه با سازمان ها و دانشگاه های دیگر برگزار شد.

به گزارش وب دا، در این نشست که با حضور دکتر حسن دوستی عضو هیات علمی دانشگاه مک کوئری کشور استرالیا تشکیل شد، در خصوص نحوه ارتقاء همکاری های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین اهمیت و اولویت ارتباطات و تعاملات علمی بین المللی دانشگاه با سازمان ها و دانشگاه های معتبر جهان به ویژه کشور استرالیا بحث و تبادل نظر شد.

برگزاری دوره های کوتاه مدت مشترک به صورت مجازی و دوره های مشترک منجر به مدرک دوگانه از مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود.

مدیرتحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این نشست در گفتگو با وب دا اظهار کرد: بر اساس شیوه نامه تدوین شده درمورد دوره های مشترک دوگانه، دانشجویان مقطع دکتری تخصصی با گذراندن دوره های مشترک  می توانند از دو دانشگاه (دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه همکار خارج از کشور) به صورت هم زمان مدرک دانش آموختگی مستقل دریافت نمایند.

دکتر ابوالفضل خواجوی راد خاطر نشان کرد:این دانشجویان می توانند با توجه به موضوع پژوهش خود با استادان دانشگاه های معتبر جهان که امکان برگزاری دوره های مشترک را دارا هستند مکاتبه نموده و پس از اخذ پذیرش بر اساس شیوه نامه مربوطه دانشگاه برای گذراندن دوره اقدام نمایند.

وی در خصوص منتخبین دوره های کوتاه مدت خارج از کشور با استفاده از تسهیلات ویژه دانشگاه تصریح کرد: با توجه به این که ویزای دوره های تکمیلی دانشجویان زیرمجموعه ویزای کار است، این دانشجویان می توانند با مکاتبه و ارتباط با استاد راهنمای خارج از کشور مرتبط با موضوع پژوهش خود که دارای گرنت باشد، کار دانشجویی انجام داده تا هم توانایی های اجرایی و پژوهشی خود را افزایش دهند و هم بتوانند دوره تکمیلی خارج از کشور را با تسهیلات بیشتری سپری نمایند.

همکاری با دانشگاه مک کوئری استرالیا (Macquarie University)جزو ماموریت های داده شده به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بر اساس برنامه ریزی آمایش بین المللی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.