ارائه دستورالعمل های پیشگیرانه در کمیته علمی مبارزه با کرونا

  • PDF

حمایت بنیاد ملی نخبگان از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان در موضوعات اجتماعیمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:کمیته علمی پیشگیری از شیوع کرونا در قالب دستورالعمل های پیشگیرانه ای که با حضور اساتید رشته های مختلف تدوین می شود در بسیج ملی مبارزه با کرونا شرکت می کنند.

دکتر ثمینی، در گفتگو با وب دا، با اشاره به اینکه کارگروه پیشگیری و کنترل ویروس کووید-19 توسط دکتر بحرینی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد شده است، ابراز کرد: کمیته علمی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا نیز با حضور اساتید از رشته های مختلف عفونی، اپیدمیولوژی، ویروس شناسی، فوق تخصص ریه و معاونت درمانی و بهداشتی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد شده است که تمام دستورالعمل های پیشگیرانه در این کارگروه تدوین و به کمیته اجرایی ابلاغ می شود.

وی با اشاره به اینکه برای طرح مسدود نمودن موقت درب های حرم رضوی، محدود کردن مساجد و چگونگی ضدعفونی کردن مساجد ، تعطیلی ادارات و دانشگاه ها، محدودیت ورود به شهر مشهد  پروتکل های لازم تهیه و به کمیته اجرایی واستانداری ارسال شده است، بیان کرد: کمیته علمی وظیفه بررسی اپیدمیولوژی بیماری را بر عهده دارد و مطالب این کارگروه را به استانداری ارائه می دهد.

دکتر ثمینی ابراز کرد: آستان قدس رضوی و تمامی سازمان های مربوطه همکاری لازم را دارند و دستورالعمل ها بر مبنای دادهای کمیته های علمی صادر می شود.

وی ادامه داد: اساتید کمیته علمی در قالب سه کارگروه آمار و اطلاع رسانی، آموزش، کاهش اضطراب برای مقابله با بیماری کرونا فعالیت می کنند.

دکتر ثمینی بیان کرد: در حال حاضر تحقیقات در زمینه درمان قطعی این بیماری ادامه دارد و از درمان های  پیشنهادی برای این موضوع استفاده می شود.

 

لغو تمامی آزمون های فروردین و اردیبهشت 99 وزارت بهداشت

  • PDF

الکترونیکی شدن تمام آزمون های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۹۹براساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، برگزاری تمامی آزمون های فروردین و اردیبهشت 99 وزارت بهداشت لغو و به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش وب دا، با توجه به شرایط فعلی و  براساس رصد دقیق وضعیت ابتلا و انتقال عفونت کرونا ویروس جدید، آزمون های علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی در تاریخ 20 فروردین 99 ، آزمون زبان MHLE درتاریخ 28 فروردین 99، آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی در تاریخ 29 فروردین 99 و آزمون پذیرش دستیار تخصصی در تاریخ 4 اردیبهشت 99 برگزار نخواهد شد و تصمیم لازم در این موارد پس از تعطیلات سال جدید اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

برگزاری روزانه 20کلاس وبینار در دانشکده های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر واحد آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کووید-19 و تعطیلی دانشکده ها و کلاس های درس، روزانه 20 کلاس وبینار (کلاس آنلاین) ویژه دانشجویان در این دانشگاه برگزار می شود.

دکتر رضا اسدی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه در این طرح اعضای هیات علمی دانشگاه با کمک سامانه های آموزش مجازی و ابزار وبینار، اقدام به برگزاری کلاس های درس خود به صورت مجازی نمودند خاطر نشان کرد:  براساس گزارشاتی که از سایت وبینار دانشگاه دریافت شده است روزانه 20 کلاس درس به صورت آنلاین و زنده در حال برگزاری است و بیش از 500 دانشجو در این کلاس های درس حضور دارند.

وی با بیان اینکه سامانه آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  دارای قابلیت برگزاری نامحدود کلاس های درس به صورت وبینار یا کلاس آنلاین است خاطر نشان کرد:  با هماهنگی های انجام شده جهت تسهیل امور، از اواسط هفته گذشته، با ارتقای ظرفیت سرورهای مرکز آموزش مجازی دانشگاه، اقدام به فعال نمودن ماژول وبینار، در درس های مجازی کلیه اعضای هیات علمی دانشگاه گردید. بر این اساس تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه می توانند با ورود به درس های خود، اقدام به برگزاری کلاس های درس به صورت وبینار (ارائه آنلاین) نمایند.

مدیر واحد آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تمامی دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه در سامانه آموزش مجازی دانشگاه عضو هستند تصریح کرد:  اعضای هیات علمی با نام کاربری و ایمیل دانشگاه و دانشجویان با استفاده از شماره دانشجویی خود به عنوان نام کاربری و کلمه عبور می توانند وارد سامانه آموزش مجازی دانشگاه بشوند.

راهنماهای لازم برای استفاده از این امکانات در سامانه اطلاع رسانی آموزش مجازی دانشگاه در دسترس قرار دارد. همچنین اعضای هیات علمی و دانشجویان می توانند سوالات خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند یا با رابطین آموزش مجازی در دانشکده های خود تماس حاصل نمایند.

تهیه محتوای آموزش مجازی عفونت کرونا ویژه دستیاران و کارورزان گروه های بالینی دانشگاه

  • PDF

تاکید رییس دانشگاه؛ از ایجاد جو اضطراب در زمینه بیماری کرونا پرهیز کنیم/ رعایت بهداشت فردی مهمترین راهکار پیشگیری رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تهیه محتوای آموزش مجازی عفونت کرونا ویژه دستیاران و کارورزان گروه های بالینی دانشگاه خبر داد.

دکتر علی طلایی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: محتوای آموزش مجازی با همکاری واحد آموزش مجازی دانشگاه برای تمامی دستیاران و کارورزان گروه های بالینی تهیه شده است و گروه های هدف می توانند تا 16 اسفند به صورت آنلاین در محیط دانشگاه و یا خارج از آن نسبت به مشاهده آن اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: گذراندن این دوره و شرکت در آزمون آن برای تمامی دستیاران و کارورزان گروه های بالینی الزامی است.