کسب رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حیطه یاددهی و یادگیری سیزدهمین جشنواره آموزشی ملی شهید مطهری

  • PDF

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حیطه یاددهی و یادگیری سیزدهمین جشنواره آموزشی ملی شهید مطهری موفق به کسب رتبه دوم شد.

به گزارش وب دا، این عنوان به فرایند "طراحی و اجرای فرایند آموزش بین حرفه ای در دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی برای نخستین بار در کشور" که به همت اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر مجید خزاعی، دکتر سید مهدی حسینیان مهر، دکتر امیر آوان، دکتر حسین کریمی مونقی، دکتر حمید آقایی بختیاری و دکتر مجید رضایی تدوین شده تعلق گرفته است.

دکتر مجید خزاعی صاحب اصلی فرایند در گفتگو با وب دا اظهار کرد: جشنواره آموزشی ملی شهید مطهری بزرگترین جشنواره کشوری در حوزه آموزش بوده و در این جشنواره که هم‌‎سطح جشنواره پژوهشی خوارزمی است منتخبان 52 دانشگاه علوم پزشکی کشور بروزترین فرآیندهای آموزشی خود در طی دو نیم سال تحصیلی را به دبیرخانه این رویداد ارسال می‌کنند.

وی با بیان اینکه هیات داوران پس از بررسی‌های اولیه 10 دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور را انتخاب کرد که دانشگاه علوم پزشکی مشهد جزو راه‌یافتگان به مرحله داوری نهایی بود، افزود: در مرحله نهایی داوری سیزدهمین جشنواره آموزشی ملی شهید مطهری دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز، مشهد و اصفهان رتبه‌های اول تا سوم را در حیطه یاددهی و یادگیری کسب کردند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: در فرایند تدوین شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد به این جشنواره بر توسعه و تقویت آموزش بین حرفه‌ای تأکید شده است.

وی بیان کرد: آموزش بین حرفه‌ای به معنای آن است که 5 تا 10 نفر در رشته‌های مختلف در یک موضوع به‌صورت تخصصی (هر کسی در حوزه کاری خودش) با همدیگر کار می‌کنند و خوشبختانه در موضوعات مختلف همچون سرطان دستاوردهای خوبی داشته است و حتی می‌تواند در گام‌های بعدی در موضوعات روز همچون پیشگیری و درمان ویروس کرونا کار شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مدیرگروه فیزیولوژی این دانشگاه با ذکر این نکته که آموزش بین حرفه‌ای می‌تواند ارتباط مؤثری میان دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها برقرار کند، تأکید کرد: در این خصوص حضور نیروهای متخصص و علاقه‌مند به کار تیمی بسیار مهم است و قطعاٌ اثرات کار جمعی و گروهی به مراتب بهتر از کار فردی و انفرادی بوده و می‌تواند موجب رشد و توسعه بخش‌های مختلف حوزه سلامت همچون آموزش، پژوهش، پیشگیری، درمان، گردشگری و غیره بشود.

 

 

پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی در سال تحصیلی 1400-1399

  • PDF

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص فراخوان نام نویسی جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال تحصیلی آتی گفت: بنیاد ملی نخبگان بر اساس «آئین نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور»، در سال تحصیلی 1400-1399 اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می کند.

 دکتر جواد سرآبادانی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در این ارتباط بنیاد ملی نخبگان هرساله برای دانشجویان مستعد تحصیلی و نخبگان، تسهیلات و جوایزی را در نظر می گیرد و دانشجویان در صورت ثبت نام و نیز مشمول شدن می توانند به مدت یکسال از این تسهیلات جهت رشد و شکوفایی استعدادهای خود استفاده نمایند .

وی افزود: متقاضیان بهره مندی از جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 1400-1399، می توانند تا  24 تیر امسال با مراجعه به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان، موسوم به  سامانه سینا به آدرس https://sina.bmn.ir/نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه این مهلت قابل تمدید نیست، یادآور شد: بنیاد ملی نخبگان پس از بررسی درخواست ها و بر اساس ظرفیت سالیانه، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی را که بالاترین امتیاز را از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در مقایسه با سایر افراد کسب کرده اند، از طریق سامانه سینا اعلام خواهد کرد.

دکترسرآبادانی همچنین درخصوص جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان با هدف حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه و هدایت این استعدادهای برتر به سمت اولویت های راهبردی کشور، تسهیلات و جوایز متنوعی را طراحی و ارائه می کند که از آن جمله آنها می توان به اعتبار آموزش یاری، اعتبار همکاری علمی- اجرایی، اعتبار فن یاری، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توانمندی آموزشی/ کارآفرینی، اعتبار شرکت در مجامع علمی خارجی، اعتبار اعزام به فرصت مطالعاتی، راتبه دانشجویی، اعتبار هسته مسئله محور پژوهشی/ فناورانه، تسهیلات نظام وظیفه، بیمه تکمیلی درمان، هدیه ازدواج، ودیعه اجاره مسکن و غیره اشاره کرد.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر لزوم دقت لازم در تکمیل اطلاعات و بارگذاری آنها در سامانه سینا، بیان داشت :  متقاضیان، با مطالعه دقیق شیوه‌نامه و راهنماهای مرتبط، از بارگذاری اطلاعات نامعتبر و نامربوط در سامانه خودداری نمایند چراکه پس از بارگذاری و  تأیید درخواست در سامانه سینا، امکان اصلاح اطلاعات نادرست وجود ندارد و درج اطلاعات خلاف واقع، موجب محرومیت متقاضی از بنیاد خواهد شد.

وی افزود: بنیاد بعد از اتمام بررسی پرونده‌ها در بنیادهای استانی و بر اساس امتیاز نهایی نتیجه نهایی پذیرش متقاضیان را اعلام خواهد کرد.

  لازم به ذکر است  با توجه به شرایط پیش‌آمده (شیوع ویروس کووید 19) و تعلیق فعالیت‌های حضوری دانشگاه‌ها، مقرر شدآخرین معدل متقاضیان، میانگین نمرات تا پایان نیم‌سال اول سال تحصیلی 99-1398 در نظر گرفته شود.

دانشجویان مستعد می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر بهره‌مندی از این پشتیبانی‌ها در مورد جزئیات نحوه ثبت نام و بارگذاری مدارک در سامانه سینا، به لینک های زیر مراجعه نمایند.

https://www.bmn.ir

سامانه سینا  : https://sina.bmn.ir/

 

آغاز نام نویسی مجدد در بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی

  • PDF

 در پی استقبال به عمل آمده از بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی نام نویسی مجدد در این همایش آغاز شد.

به گزارش وب دا،  در پی استقبال به عمل آمده از بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی، علاقه مندان می توانند از ساعت 15  روز  20 تیرماه 1399 تا ساعت 14 فردا شنبه مورخ 21 تیرماه با مراجعه به نشانی اینجا جهت شرکت در رویدادهای 22 تا 23 تیرماه اقدام نمایند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، به طور معمول، هر سال این همایش در اردیبهشت ماه و مقارن با روز معلم و هفته آموزش برگزار می شود اما امسال طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده و با توجه به تقارن هفته آموزش با ماه مبارک رمضان، قرار بود در روزهای آخر فروردین ماه برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، در روزهای پایانی سال ۹۸، تعویق در برگزاری این همایش در دستور کار قرار گرفت و تاریخ برگزاری به ۲۰ تا ۲۳ تیرماه سال جاری موکول شد. لذا به دلیل ادامه روند شیوع کرونا مقرر شد بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی همزمان با سیزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و دومین جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزشی به صورت کاملا مجازی برگزار شود و برگزاری این ۳ رویداد به صورت مجازی، بزرگترین وجه تمایز این همایش با دوره های قبل است که با شعار " همایشی مطلقا مجازی در هنگامه همه گیری کرونا" تحقق یافته است.

در همایش امسال ۱۰ نفر از متخصصین و افراد با تجربه خارجی حوزه آموزش علوم پزشکی و تعدادی شرکت کننده خارجی به صورت مجازی شرکت خواهند داشت و در همین راستا در طول همایش، برنامه هایی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

از دیگر تفاوت های قابل توجه این همایش با دوره های قبل، دریافت هزینه ثبت نام جهت شرکت در این همایش است که همه شرکت کنندگان، فارغ از ارسال یا عدم ارسال مقاله موظف به پرداخت آن هستند. 

انتقال مدیریت های آموزش مداوم و تحصیلات تکمیلی به ساختمان شماره 3 دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیریت های آموزش مداوم و تحصیلات تکمیلی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  به ساختمان شماره 3 این دانشگاه انتقال یافت.

به گزارش وب دا، بر اساس اعلام معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ به منظور استفاده بهینه از منابع انسانی و فیزیکی دانشگاه و نیز ارایه خدمات مطلوب و متمرکز به دانشجویان و مراجعین،مدیریت های آموزش مداوم و تحصیلات تکمیلی معاونت آموزشی به ساختمان شماره 3   (دانشکده داروسازی قدیم)دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در پردیس دانشگاه،ورودی غربی بلوار باهنر، انتقال یافت.

امید است تجمیع این مدیریت ها در یک ساختمان و در جوار مدیریت امورآموزشی و معاونت فرهنگی دانشجویی موجب تکریم ارباب رجوع، همکاری های مضاعف و تسریع در انجام فعالیت ها باشد.

شماره های تماس با مدیریت های فوق متعاقبا اعلام خواهد شد.