آغاز ساخت مرکز بهداشتی درمانی روستایی تربقان کاشمر

  • PDF

کلنگ احداث مرکز بهداشتی درمانی روستایی تربقان کاشمر به زمین زده شد.


 در ششمین روز از دهه مبارک فجر سی و چهارمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان کاشمر، کلنگ ساخت مرکز بهداشتی درمانی روستایی تربقان، با حضور مسئولان شهرستان  به زمین زده شد.

 دکتر غلامرضا غلامی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و سرپرست دانشکده پرستاری کاشمر در این مراسم ضمن تقدیر از خیرین در راستای واگذاری زمین  و مشارکت اهالی روستا در پیگیری های صورت گرفته خاطر نشان کرد، مرکز بهداشتی روستای تربقان در محل استیجاری در حال حاضر خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می کند  که با همیاری و کمک  خیرین و تلاش و پیگیری  مردم روستا،اعتبار ساخت این مرکز به شبکه بهداشت ودرمان کاشمر اختصاص یافتهکه امروز زمین مورد نظر به این شبکه تحویل می شود .

وی خاطر نشان کرد: با مساعدت ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد سه میلیارد ریال اعتبار احداث مرکز بهداشتی درمانی روستای تربقان در زمینی به مساحت 1500متر مربع در زیر بنایی به مساحت512 متر مربع  به این شبکه تخصیص یافته که با تلاش مدیریت فنی دانشگاه و امور ساختمان شبکه بهداشت و درمان کاشمر مراحل ساخت آن در کوتاه ترین زمان ممکن آغاز خواهد شد.

نبوی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشمر در این مراسم ضمن تقدیر از خیرین گفت: سابقه فرهنگی روستای تربقان از قدیم در سطح شهرستان بر کسی پوشیده نیست و می توان به چهره های شاخص این روستا از قبیل دکتر شمس شریعت که از چهره های ماندگار ایران می باشد، اشاره نمود.

 شایان ذکر است : مرکز بهداشتی درمانی روستایی تربقان در فاصله چهار کیلومتری شهر کاشمر واقع گردیده و  جمعیتی با لغ بر 6200از روستاهای تربقان، رزق آاباد و عارف آباد را تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی خود دارد.